Płody bliźniąt znalezione w workach. Matką jest 17-latka. Przerażające odkrycie pod Częstochową

2022-04-04 10:23
Makabra pod Częstochową. Płody bliźniąt znalezione martwe w workach
Autor: SHUTTERSTOCK Makabra pod Częstochową. Płody bliźniąt znalezione martwe w workach

Policja znalazła dwa martwe płody bliźniąt. Leżały w workach, w pobliżu miejsca zamieszkania 17-letniej dziewczyny, która trafiła do szpitala w Częstochowie. Jest stan wskazywał, że niedawno urodziła. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. - Nie wiemy czy płody urodziły się żywe. To między innymi wykaże sekcja zwłok, która już została zlecona - mówi prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Płody bliźniąt w workach. Przerażające odkrycie pod Częstochową

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie martwych płodów bliźniąt, znalezionych w workach w jednej z miejscowości pod Częstochową. Policja odnalazła ciała płodów 31 marca, tuż po tym, jak 17-letnia dziewczyna została przewieziona do szpitala w Częstochowie karetką. Jest stan wskazywał, że niedawno urodziła. Lekarze zawiadomili policję. To właśnie policjanci dokonali tego makabrycznego odkrycia. 

Czytaj także: Częstochowa: Agnieszka zmarła, bo lekarze nie usunęli ciąży? Teraz biegli z Francji wydali ważną opinię!

- Śledztwo jest prowadzone pod kątem pozbawienia życia dzieci w okresie porodu lub pod pod jego wpływem, czyli dzieciobójstwa. Przesłuchano już najbliższych 17-latki, jednak zeznali oni, że nie wiedzieli o jej ciąży - tłumaczy prokurator Tomasz Ozimek.

- Zlecona została sekcja zwłok, która pomoże określić czy dzieci urodziły się żywe, a także określić stopień zaawansowania ciąży - dodaje Ozimek.

Z uwagi na dobro śledztwa, prokuratura nie ujawnia dokładnej lokalizacji, w której doszło do tego zdarzenia.

Super Raport 01.04 (gen. Jan Rajchel, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Aleksandra Rutkowska) Sedno Sprawy: Jacek Sasin
Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Listen to "ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE