Sarna zabiła dwie osoby! Koszmarny wypadek na DK 11

2019-09-22 20:18

Dramatyczny wypadek na drodze krajowej nr 11 między Tworogiem i Tarnowskimi Górami. Nie żyje motocyklista i jego pasażerka, którzy zderzyli się z przechodzącą przez jezdnię sarną.

Do drogowego dramatu doszło około godz. 16.00 w niedzielę 22 września na DK 11 miedzy Tworogiem i Tarnowskimi Górami. Jak podaje serwis gwarek.com.pl motocykl jadący tą trasą uderzył w sarnę. Zwierzę najprawdopodobniej pojawiło się nagle na drodze. Kierowca i pasażerka spadli z pojazdu. Motocykl przekoziołkował kilkanaście metrów. W wyniku wypadku oboje ponieśli śmierć na miejscu. Ofiarami byli 47-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór i jego 30-letnia pasażerka. Ruch wznowiono po kilku godzinach.

Policjanci otrzymują coraz częściej zgłoszenia dotyczące potrąceń zwierząt na drogach. Takie zdarzenia mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Niejednokrotnie dochodzi do znacznych strat materialnych i śmierci potrąconego zwierzęcia. Zdarzają się również wypadki, w których giną lub zostają ranni kierowcy i pasażerowie samochodów i jednośladów, podobnie jak w wypadku z 22 września. Funkcjonariusze apelują o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności.  Przede wszystkim w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.