Sceny jak z horroru w Katowicach. Zapraszali 9-latka do auta i oferowali mu pieniądze? Jest komentarz policji

i

Autor: Facebook

NIEBEZPIECZNE DONIESIENIA

Sceny jak z horroru w Katowicach. Zapraszali 9-latka do auta i oferowali mu pieniądze? Jest komentarz policji

2023-09-04 13:47

Do niebezpiecznych zdarzeń miało dojść w miniony weekend w Katowicach. Mieszkańcy miasta na facebookowych grupach donoszą, że po różnych dzielnicach miał poruszać się srebrny mercedes, którego pasażerowie dziwnie się zachowywali. Mężczyźni mieli proponować 9-latkowi wejście do auta w zamian za pieniądze, a na Brynowie miało dojść do próby porwania kobiety! Policja odniosła się do tych informacji.

Niebezpieczne sceny w Katowicach. W tle srebrny mercedes i grupa mężczyzn

O zdarzeniach powiadomili mieszkańcy Katowic, którzy na grupach na Facebooku zaalarmowali użytkowników o budzących grozę scenach, których byli świadkami. Pierwsza z nich miała wydarzyć się w sobotę, 2 września, przy ul. Wincentego Pola w Brynowie. To tam jedna z kobiet podczas spaceru z psem miała dostrzec srebrnego mercedesa, a w nim grupę mężczyzn, prawdopodobnie z Bangladeszu, którzy intensywnie ją obserwowali. Jadące powoli auto i zachowanie pasażerów przeraziło kobietę na tyle, że ta w popłochu uciekła do klatki. Wtedy pojazd odjechał z piskiem opon.

Obcokrajowcy w mercedesie zaczepiali 9-latka?

Jeszcze większą grozę budzą doniesienia o tym, co miało wydarzyć się w niedzielę, 3 września, na osiedlu Karoliny w Bogucicach. Tam grupa trzech mężczyzn poruszająca się srebrnym mercedesem na niemieckich blachach miała zaczepiać 9-letniego chłopca i zapraszać go do auta, w zamian za to oferując pieniądze. Wszystkie te informacje zostały zgłoszone policji.

Oficer prasowa katowickiej komendy, podkom. Agnieszką Żyłką w rozmowie z radiem Eska potwierdziła, że do policji wpłynęło zgłoszenie o próbie porwania przy ul. Wincentego Pola. - Otrzymaliśmy takie zgłoszenie na numer alarmowy. Na miejsce został wysłany patrol policji, ale nie zastano tam nikogo - przekazała podkom. Żyłka.

Tłum chciał dokonać samosądu na pedofilach? Szokujące sceny na basenie miejskim.

Policja komentuje szokujące doniesienia

Co do sytuacji na osiedlu Karoliny w Bogucicach, w tym przypadku policja również przyjęła zgłoszenie. Sprawa obecnie jest badana. 

Na komisariat zgłosili się rodzice z 9-letnim synem. Poinformowali mundurowych o zdarzeniu, do którego doszło podczas spaceru syna z kolegą. Do chłopców miał podjechać samochód, który w pewnym momencie się zatrzymał. Siedzący w środku mężczyźni zaoferowali dzieciom podwózkę. Kiedy chłopcy odmówili, samochód odjechał. Nie było żadnej próby wciągnięcia chłopców do środka. W tej sprawie prowadzone są czynności, badamy okoliczności - przekazuje podkom. Żyłka.

Policja apeluje do rodziców i dzieci, przypominając o zasadach, jakimi powinni kierować się małoletni w sytuacji zagrożenia:

  • zawsze mów rodzicom, z kim wychodzisz, gdzie i o której wrócisz
  • nigdy nie rozmawiaj z obcymi
  • nigdy nie wsiadaj z obcym do samochodu
  • jeśli czujesz się zagrożony, uciekaj
  • jeśli ktoś cię zaatakuje, wołaj o pomoc i głośno krzycz
  • próbuj się uwolnić za wszelką cenę

Jakim typem osobowości jesteś? Testowy quiz

Pytanie 1 z 2
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Listen on Spreaker.