Śląskie. OBRZYDLIWE słowa biegłego z Częstochowy! Nawołuje do GWAŁTU na Margot!

2020-08-10 11:27 Rafał Strzelec
OMZRIK reaguje na oburzające słowa biegłego z Częstochowy
Autor: OMZRiK/pixabay

Śląskie. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje zawiadomienie dotyczące popełnienia przestępstwa. Chodzi o wpis w mediach społecznościowych autorstwa Jacka Wrony, biegłego sądowego z Częstochowy. Napisał, iż ma nadzieję, że "współosadzeni docenią wdzięki Margot". Chodzi o aktywistę LGBT, który został aresztowany za wieszanie tęczowych flag na pomnikach w Warszawie.

Przypomnijmy - Michał Sz. ps "Margot" (Michał Sz. jest osobą transpłciową, używa imienia Małgorzata) został zatrzymany w związku wywieszaniem tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o dwumiesięcznym areszcie aktywisty LGBT. Sprawa nie dotyczy jednak samego wieszania flag, ale uszkodzenia furgonetki z hasłami pro-life, które wedle środowisk LGBT nawołują do nienawiści. "Margot" miał również zaatakować kierowcę pojazdu.

Jak poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Michał Sz. przebywa obecnie w Zakładzie Karnym w Płocku. - Tymczasowo aresztowana przebywa w pojedynczej celi przejściowej, gdzie zgodnie z przepisami kodeksu karnego wykonawczego może przebywać do 14 dni. Pobyt w tej celi związany jest także z zasadami przyjętymi w dobie pandemii koronawirusa - napisał Bodnar na Twitterze.

Jeden z biegłych sądowych skomentował całą sytuację na Twitterze. Jacek Wrona z częstochowskiego sądu napisał: Mam nadzieję, że wdzięki pani "Margot" zostaną docenione przez współosadzonych". Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz wniosek o usunięcie Wrony z listy biegłych sądowych.

- Zrobimy wszystko co w naszej mocy by doprowadzić do postawienia przed sądem i skazania komisarza Wrony. Słowa tego policjanta dowodzą tego, że organy ścigani doskonale zdają sobie sprawę, że w zakładach karnych i aresztach dochodzi do gwałtów na osadzonych tam osobach. Wygląda na to, dzieje się to za przyzwoleniem policji i że polskie władze tolerują tą przemoc stosując ją jako formę represji i znęcania się nad więźniami politycznymi - napisali przedstawiciele OMZRIK.

Biegły z Częstochowy przeprasza

Jacek Wrona publicznie przyznał, że jego wpis na Twitterze mógł wywołać oburzenie. Dlatego też zamieścił oświadczenie. - Jeżeli kogoś obraziłem swoim wczorajszym wpisem, to bardzo przepraszam! Jest mi wstyd!! Obiecuję poprawę! Jeszcze raz przepraszam!!! - napisał Wrona na swoim koncie.

Policja odpowiada na oskarżenia. Protest LGBT oczami mundurowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.