Śląskie: Piękny ogród działkowy krył tajemnicę. Zamiast kwiatów, amfetamina [ZDJĘCIA]

2020-09-23 13:03 Bartosz Wojsa

Dwaj mieszkańcy Tychów, którzy na terenie jednego z ogródków działkowych przechowywali znaczne ilości amfetaminy, wpadli w ręce śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. Piękny ogród mężczyzn krył bowiem tajemnicę: zamiast kwiatów, była w nim amfetamina.

Praca policjantów z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy wojewódzkiej w Katowicach ma na celu, jak wskazują sami funkcjonariusze, "udaremnianie przestępczej działalności śląskich kiboli", która polega m.in. na przestępczości stadionowej, narkotykowej, a także związanej z wymuszeniami. - Kilka dni temu informowaliśmy o przejęciu przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach 8 kg amfetaminy i marihuany oraz kilku tysięcy tabletek ecstasy w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowi zatrzymali wtedy 28-latka, który przechowywał tak duże ilości narkotyków w mieszkaniu - przypominają funkcjonariusze. A teraz chwalą się kolejnym sukcesem, którym jest akcja przeprowadzona w Tychach.

Tym razem policjanci, którzy wspólnie ze służbami z kraju i zagranicy monitorują i rozpracowują środowisko pseudokibiców, namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn z Tychów związanych ze środowiskiem jednego ze śląskich klubów piłkarskich. 33 i 30-latek na terenie jednego z ogródków działkowych w Tychach schowali ok. 12 kg amfetaminy. Narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. złotych nie trafią do obrotu dzięki policjantom, którzy je odnaleźli i zabezpieczyli.

- Dwaj zatrzymani mężczyźnie nie kryli zdziwienia wizytą mundurowych. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowy areszt dla podejrzanych - mówią policjanci. 

Sąd przychylił się do wniosku, a mężczyźni spędza najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym. Wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dramat pani Natalii. Szuka taty od prawie roku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.