Śląskie: SKANDAL! 23-latek znieważył flagę! Zrobił to w bezpardonowy sposób

2020-07-14 8:03
23-latek z Lublińcak znieważył flagę
Autor: pixabay.com

Do niespodziewanego zdarzenia doszło w niedzielę podczas wyborów prezydenckich w Kochanowicach. 23-letni mężczyzna wszedł na dach miejscowego Urzędu Gminy i zrzucił flagi państwowe. Był pijany. Za znieważenie biało-czerwonej może spędzić rok w więzieniu.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę 12 lipca. - W Kochanowicach 23-letni mężczyzna wszedł na dach Urzędu Gminy Kochanowice i zrzucił  flagi państwowe na ziemię. Interweniowała policja, która zatrzymała mężczyznę - mówiła nam Aleksandra Nowara, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Jak dodaje lubliniecka komenda mężczyzna w momencie zdarzenia był pijany. - Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu - informują policjanci. Nie był to jedyny niezgodny z prawem czyn 23-latka. Okazało się, że kilka chwil wcześniej zrywał plakaty wyborcze.

Konsekwencje obu czynów będą surowe. Zgodnie z art. 137§1 kodeksu karnego, "kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

To nie jedyny podobny przypadek w powiecie lublinieckim. W Cisnej 64-letni mieszkaniec gminy ukradł trzy banery wyborcze jednego z kandydatów, wywieszonych na ogrodzeniu prywatnej posesji. Mundurowi odzyskali banery. Sprawcy grozi nawet 5 lat więzienia!

Mateusz Gamrot: Pod jakim warunkiem zostanie w KSW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE