Słuchali muzyki na full! Kiedy przyszli policjanci, zaczęły się kłopoty [ZDJĘCIA]

2019-10-10 13:42 RS
Głośnik - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Głośna muzyka dobiegająca z jednej z piwnic była powodem policyjnej interwencji w Rybniku. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce, zobaczyli trzech mężczyzn, którzy grali w karty. Uwagę stróżów prawa zwrócił jeden szczegół.

Policjanci tę "dziuplę" odkryli w poniedziałek o 15.00. Interweniowali, bo głośna muzyka wyraźnie przeszkadzała jednemu z mieszkańców blokowiska w w Chwałowicach - dzielnicy Rybnika. Do tego krzyki, hałasy - harmider na całe osiedle. Policjanci weszli do piwnicy, a tam... trzech mężczyzn grających w karty. Obok nich leżały susz roślinny i młynek. Znaleziska można zobaczyć poniżej.

- 19-latek od razu przyznał stróżom prawa, że marihuana jest jego własnością. W efekcie dwóch 20-latków i 19-letni rybniczanin zostało zatrzymanych i doprowadzonych do policyjnego aresztu. Śledczy zabezpieczyli marihuanę, z której można by przygotować blisko 260 działek dilerskich - podaje rybnicka KMP.

Najmłodszy towarzysz piwnicznych spotkań przy marihuanie i kartach przyznał, że narkotyki należały do niego. Sam je uprawiał. Policja objęła go dozorem, ale feralny finał tej "zabawy" w piwnicy odbędzie się na sali sadowej. Jak informuje rybnicka komenda 19-latek usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych również usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.