Smród nie daje im żyć! Mieszkańcy Sosnowca mają dość kompostowni [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-09-12 16:58 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek

Tak się nie da żyć ! Mówią mieszkańcy Klimontowa i Juliusza, którzy od kilku lat żyją w ciągłym smrodzie. Jak przekonują, wszystkiemu winna jest kompostownia znajdująca się na terenie wysypiska śmieci w Sosnowcu.

Smród z kompostowni znajdującej się na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Sosnowcu towarzyszy mieszkańcom w dzień i w nocy.

- W nocy nie można otworzyć okna. Są takie dni, zwłaszcza kiedy jest wysoka temperatura, albo duża wilgotność powietrza, że nie da się oddychać - mówią zdesperowani mieszkańcy Sosnowca.

W rozwiązaniu problemu nikt nie chce im pomóc. Były prośby, petycje, pikiety. Wszystko na nic. Dlatego mieszkańcy zapowiadają, że posuną sie do ostateczności, czyli zablokują wjazd na teren wysypiska śmieci.

Kilka tygodni temu na facebooku utworzyli profil Sosnowiec śmierdzi. Tam dzielą się wszystkimi informacjami dotyczącymi problemu smrodu.

Z podobnym problemem borykają się tez mieszkańcy katowickiej Dąbrówki Małej i sosnowieckich Milowic. Tutaj jednak widać koniec problemów. Do 2020 roku na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach ma powstać hala, która zhermetyzuje cały proces produkcji kompostu z odpadów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE