Sosnowiec: Maleńki chłopczyk pozostawiony w oknie życia. Ma zaledwie kilka tygodni

2021-06-21 7:08
Sosnowiec: Maleńki chłopczyk pozostawiony w oknie życia. Ma zaledwie kilka tygodni
Autor: Diecezja Sosnowiecka Sosnowiec: Maleńki chłopczyk pozostawiony w oknie życia. Ma zaledwie kilka tygodni

W oknie życia u Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu pozostawiono dziecko. To kilkutygodniowy, maleńki chłopiec. Placówka przekazała, że był on dobrze zadbany, ale na wszelki wypadek trafił do szpitala na szczegółowe badania. To już czwarte dziecko znalezione w tym konkretnym oknie życia.

W niedzielę, 20 czerwca, o godz. 16:10 w oknie życia u Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu pozostawiono dziecko. Kilkutygodniowy, dobrze zadbany chłopczyk trafił do szpitala na szczegółowe badania. "W sosnowieckim oknie życia pierwszy raz pozostawiono dziecko w 2018 r. Od tego czasu udało się uratować łącznie czwórkę dzieci: 3 chłopców i 1 dziewczynkę. Okna życia zapewniają matkom w bardzo trudnej sytuacji możliwość oddania swojego nowonarodzonego dziecka w bezpieczne miejsce, skąd trafi do adopcji. Jest to alternatywa dla porzucenia dziecka w miejscu czy warunkach, które zagrażałyby jego życiu", przypomina placówka. "Okna życia są również rozwiązaniem dla tych matek, które w wyniku różnych trudności rozważają dokonanie aborcji. W diecezji sosnowieckiej działają 2 okna życia: w Sosnowcu i w Jaworznie. Sosnowieckie okno zostało uruchomione w 2009 r. dzięki Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Opiekują się nim Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Osiedla Piastów (ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25)", czytamy w komunikacie. 

Wielki pożar pod Bydgoszczą. Z ogniem walczyło 100 strażaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE