Sosnowiec: Miasto chce wyremontować amfiteatr w Kazimierzu Górniczym [WIDEO, WIZUALIZACJE]

2017-01-08 9:00

Zgodnie z planami przebudowa czeka też Dom Kultury w Kazimierzu Górniczym. Prace projektowe są już na ukończeniu.    

Prawdopodobnie w maju ogłoszone zostaną przetargi. 1,5 miliona złotych kosztować ma przebudowa amfiteatru. Zmieni się tam praktycznie wszystko.

- To będzie całkiem nowa muszla. Nowe zaplecze, nowa restauracja. Będą tam też nowe pomieszczenia, w których będzie można organizować różnego rodzaju konferencje. Dzisiaj tak naprawdę artyści muszą przebierać się w namiocie. To całkowita zmiana, która spowoduje, że to zaplecze będzie na normalnym poziomie - powiedział nam prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Dom Kultury w Kazimierzu Górniczym zostanie rozbudowany. Zyska kilkaset metrów, na których będą mogły odbywać się różnego rodzaju zajęcia. Budynek zyska też nową elewację.

Koszt tych prac to 4,5 miliona złotych.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki