Nowa pływalnia w Sosnowcu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Nowa pływalnia w Sosnowcu

Sosnowiec: Pływalnia w Zagórzu już działa! [AUDIO]

2018-05-25 17:54

Na tę inwestycję mieszkańcy sosnowieckiego Zagórza czekali blisko 40 lat. Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 5 w Sosnowcu powstał basen. W godzinach lekcyjnych będą z niego korzystać uczniowie, po lekcjach - mieszkańcy.

Budynek posiada trzy baseny. Jest tam basen pływacki o wymiarach 25x16,5 m. Ma osiem torów, z których dwa mają regulację głębokości. Kolejny jest basen rehabilitacyjny wyposażony w masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania. Jest tez brodzik, w którym znajdują się armatki wodne i zjeżdżalnia.

Jest tam wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych

- W trzech miejscach jest dostęp do windy. Osoby niepełnosprawne za pomocą tej windy mogą zostać włożone do basenu. Na końcu basenu przy punktach startowych jest podnoszone dno. To bardzo ciekawa rzecz, ponieważ w każdym momencie możemy podnieść lub obniżyć lustro wody. Maksymalna głębokość, jaką możemy uzyskać to jest 180 cm, minimalna zero - powiedział nam kierownik budowy Dawid Augustyniak.

5000 euro za pomoc! Polka zaginęła bez śladu w Niemczech, znaleziono tylko jej samochód bez tablic​

Pływalnia znajduje się pomiędzy budynkiem szkoły, a ul. Bohaterów Monte Cassino. Połączenie budynków jest w miejscu klatki schodowej i korytarza trzykondygnacyjnej części istniejącego budynku ZSO, dzięki temu uczniowie nie będą musieli wychodzić z budynku.

Cennik basen przy ZSO nr 5 w Sosnowcu 

Pływalnia będzie dostępna zarówno dla uczniów szkoły, jak i dla mieszkańców. Od poniedziałku do piątku basen będzie dostępny dla wszystkich sosnowiczan w godzinach od 6.15 do 8.00 oraz od godz. 15.15 do 22.30. Uczniowie natomiast będą korzystać z obiektu w od godz. 8.00-15.00. W weekendy basen będzie dostępny dla wszystkich od 6.15 aż do 22.30.

Za godzinny pobyt na basenie zapłacimy 10 zł (bilet normalny) lub 6 zł (ulgowy). Dzieci do lat siedmiu mają wstęp bezpłatny (w ramach biletu rodzica/opiekuna). Przygotowano też oferty dla osób niepełnosprawnych, uczestników programów „miej więcej”, a także karnety.

Zobacz też: Przywiązał psa smyczą do klapy bagażnika i ciągnął tak przez 400 metrów! Nie chciał pobrudzić sobie auta... [ZDJĘCIE]​

Zobacz TO WIDEO 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE