Sosnowiec: Seniorze, zaszczep się! Sezon na grypę już się zaczął

2019-10-15 11:40
Szczepionka, igła, strzykawka
Autor: tOrange

W Sosnowcu seniorzy mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie. Dotyczą one mieszkańców miasta w wieku 60 lat i powyżej. To najbardziej narażona na powikłania grupa wiekowa.

Szczepić się warto! Sezon na grypę powoli się zaczyna, zazwyczaj trwa od października do marca. Powikłania po grypie mogą być bardzo poważne. Polacy generalnie nie chcą się szczepić, choć miasta zachęcają, by to robić - i to za darmo!. Tak jest od jakiegoś czasu m.in. w Katowicach. Tymczasem w Sosnowcu 1500 szczepionek czeka na seniorów w wieku 60 lat i wyżej. To właśnie ta grupa wiekowa jest najbardziej zagrożona powikłaniami po grypie.

Jak podaje sosnowiecki magistrat w wyniku postępowania konkursowego wyłonionych zostało sześć podmiotów leczniczych, realizujących to zadanie. Wśród osób, które mogą się zaszczepić, są również podopieczni domów pomocy społecznej, dziennych domów pomocy społecznej czy Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Na ten cel Sosnowiec w tegorocznym budżecie zagospodarował kwotę 64 818 złotych. Gdzie można szukać szczepionek? Lista punktów znajduje się TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE