Strajk kobiet w Polsce. Kim jest Karol Krupiak? Licealista piosenką zmiażdżył PiS! Na łamach "SE" tłumaczy powody

2020-10-29 13:57 Bartosz Wojsa
Strajk kobiet w Polsce. Kim jest Karol Krupiak? Licealista piosenką zmiażdżył PiS! Na łamach SE tłumaczy powody
Autor: Arc. prywatne Strajk kobiet w Polsce. Kim jest Karol Krupiak? Licealista piosenką zmiażdżył PiS! Na łamach "SE" tłumaczy powody

Karol Krupiak to licealista z Tychów, którego utwór odnoszący się do protestów kobiet w Polsce (i nie tylko) podbija Internet. W serwisie Youtube jego piosenka ma już kilkaset tysięcy odsłon, a w mediach społecznościowych zasięgi przekroczyły milion. Kim jest niepozorny 18-latek? W rozmowie z "Super Expressem" tłumaczy powody, dla których zdecydował o nagraniu utworu.

Karol Krupiak to autor utworu pt. "Osiem gwiazd", który w serwisie Youtube ma już kilkaset tysięcy wyświetleń, a w mediach społecznościowych zasięg odbiorców przekroczył milion. Kim jest licealista, który rozgrzał Internet do czerwoności i zmiażdżył PiS piosenką mówiącą o protestach kobiet w Polsce? To 18-latek z Tychów. W rozmowie z "Super Expressem" zdradza powody, dla których nagrał utwór. - Napisanie utworu zajęło mi dwie godziny. Napisałem go po powrocie z protestu w Tychach - mówi Karol. Od dziecka jest związany z muzyką, ale profesjonalnie zajmuje się nią od dwóch lat. Jak mówi, nie spodziewał się tak ogromnego odzewu. - Myślałem, że utwór osiągnie około tysiąc wyświetleń - przyznaje skromnie. Tymczasem mieszkańcy miast w całej Polsce ślą do niego podziękowania za wsparcie i motywację, jaką dał im swoją piosenką. 

Karol na co dzień uczy się w I LO im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. Interesuje się muzyką, przede wszystkim rapem, co jest dość oczywiste, zważywszy na to, że w takim właśnie klimacie jest utwór "Osiem gwiazd". Chłopak w bardzo mocnych słowach atakuje polityków PiS. Prezydenta Dudę nazywa "oposem", a ministra edukacji Przemysława Czarnka "psycholem". Obrywa się również Jackowi Sasinowi, który wydał 70 milionów na wybory kopertowe, które się nie odbyły, a wielu młodych ludzi wytyka mu fakt, że nie poniósł z tego powodu żadnych konsekwencji. Licealista z Tychów przypomina również o ostrym wystąpieniu Zbigniewa Stonogi, który w wulgarnych słowach zaatakował Zbigniewa Ziobrę.

Dlaczego zdecydował się nagrać utwór? - Popieram te protesty. Sam w nich uczestniczę - mówi Karol o strajku kobiet. Gdy pytamy go, z jakich powodów popiera protest kobiet w Polsce, mówi tak: "Popieram protest, bo bardzo szanuje kobiety i ich prawo wyboru. Jestem wolnościowcem i uważam, że rząd nie ma prawa mówić co i kto ma robić ze swoim ciałem".

Czarny Spacer w Katowicach