Tragedia w kopalni Rydułtowy. Nie żyje górnik

2020-09-16 6:53 Rafał Strzelec
Tragedia w kopalni Rydułtowy. Nie żyje górnik. 46-latek został przysypany przez skały
Autor: PGG Tragedia w kopalni Rydułtowy. Nie żyje górnik. 46-latek został przysypany przez skały

Tragedia w kopalni Rydułtowy. We wtorek 15 września zmarł 46-letni górnik, którego przysypały skały. Mężczyzna wszedł do przodka skontrolować urobiony obrys chodnika. Gdy się tam znalazł, został nagle przysypany przez odłamki skalne. Koledzy górnika rozpoczęli reanimację, ale nie byli w stanie go uratować.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 września. Jak przekazał rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski w kopalni Rydułtowy zginął 46-letni górnik. - Pracownik wszedł do przodka skontrolować urobiony obrys chodnika; w tym momencie nastąpił opad skał, które przysypały górnika - powiedział w rozmowie z serwisem Nowiny.pl.

Koledzy górnika natychmiastowo przystąpili do reanimacji. Niestety, nie przyniosła ona żadnego rezultatu. Lekarz stwierdził zgon 46-latka. To już  jedenasta śmiertelna ofiara pracy w polskim górnictwie i szósta w kopalniach węgla kamiennego w tym roku. Przyczyny wypadku wyjaśniają Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku oraz centrala Polskiej Grupy Górniczej. O zdarzeniu powiadomiono też prokuraturę oraz Państwową Inspekcję Pracy.

Największa w Europie wystawa budowli z klocków lego w Gliwicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.