Mężczyzna ranił nożem policjanta! Atak na funkcjonariuszy w Dąbrowie Górniczej

2020-09-15 13:25
Mężczyzna ranił nożem policjanta! Atak na funkcjonariusza w Dąbrowie Górniczej
Autor: 1494202/cc0/pixabay Mężczyzna ranił nożem policjanta! Atak na funkcjonariusza w Dąbrowie Górniczej

Dramatyczne chwile rozegrały się w Dąbrowie Górniczej. 24-letni mieszkaniec miasta zaatakował nożem mundurowych, którzy przeprowadzali wspólnie z ratownikami medycznymi w jego mieszkaniu. Napastnik został zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia.

Dąbrowa Górnicza: Atak nożem na funkcjonariuszy policji

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę przed godz. 22.00 w jednym z mieszkań na ul. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. - Do pobudzonego prawdopodobnie po zażyciu środków odurzających mężczyzny został wezwany przez rodziców zespół ratownictwa medycznego. Dla zachowania bezpieczeństwa ratownicy postanowili przybrać sobie do interwencji policjantów. Przybyli na miejsce interwencji stróże prawa z zespołu wywiadowców prewencji dąbrowskiej komendy zostali zaatakowani przez agresywnego mężczyznę, który sięgnął po nóż i ranił w rękę jednego z policjantów - relacjonują dąbrowscy mundurowi.

Na szczęście okazało się, ze rany nie były groźne. Zatrzymany dąbrowianin usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza oraz posiadania narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany, które miał przy sobie. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej przychylił się do wniosku śledczych i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Odpowiedzą za kradzieże samochodów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.