Znicz, świeczka

i

Autor: Shutterstock

Tragiczna śmierć cenionej lekarki

Tragiczna śmierć lekarki z Zabrza. Zginęła na przejściu dla pieszych

W wypadku na granicy Gliwic i Zabrza zginęła ceniona dr Alicja Pigoń-Węgiel. Wracając do domu została śmiertelnie potrącona na pasach. Ogłoszono datę pogrzebu lekarki.

W piątek, 25 listopada 2022 r., około godziny 20.30 na zbiegu ulic Chorzowskiej i Wolności na granicy Gliwic i Zabrza 20-letni zabrzanin potrącił na przejściu dla pieszych wracającą do domu dr Alicję Pigoń-Węgiel.

Pomimo od razu podjętej reanimacji lekarki nie udało się uratować.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 listopada 2022 r. zmarła tragicznie dr n. med. Alicja Pigoń-Węgiel, emerytowany adiunkt Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Katedry Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - informują pracownicy ŚUM w Katowicach.

Pogrzeb cenionej lekarki z Zabrza

Uroczystość pogrzebowa dr Alicji Pigoń-Węgiel odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2022 r., o godzinie 11.00 na cmentarzu parafii św. Macieja w Zabrzu przy ul. Kondratowicza 15a.

Była cenionym i niezwykle lubianym przez pracowników i studentów nauczycielem akademickim, współtwórcą Zabrzańskiego Hospicjum Domowego im. Matki Teresy – dodają pracownicy ŚUM.

Dr Alicja Pigoń-Węgiel urodziła się 27 lutego w 1946 r. Studiowała na Śląskiej Akademii Medycznej, swoje życie zawodowe poświęciła ochronie zdrowia w Zabrzu. Była współtwórcą Zabrzańskiego Hospicjum Domowego im. Matki Teresy. W 2018 r. została uhonorowana statuetką im. św. Kamila za pełną oddania pracę na rzecz poradni diabetologicznej w Zabrzu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany