Tragiczny pożar w Wilkowie pod Olsztynkiem. W budynku znaleziono zwłoki mężczyzny

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Tragiczny pożar w Wilkowie pod Olsztynkiem. W budynku znaleziono zwłoki mężczyzny

Horror!

Tragiczne pożary w Sosnowcu. W jednym z budynków znaleziono zwęglone ciało

2022-11-22 8:05

To były ciężkie godziny dla strażaków w Sosnowcu. W mieście doszło do dwóch tragicznych w skutkach pożarów. W poniedziałek (21 listopada) na ul. 1. Maja ogień pojawił się w budynku wielorodzinnym. Znaleziono tam zwłoki kobiety. Z kolei na Wapiennej płonął parterowy budynek mieszkalny. Znaleziono tam zwęglone zwłoki.

Dwa pożary w Sosnowcu w ciągu kilkunastu godzin. Pierwszy miał miejsce przy ul. 1 Maja w budynku wielorodzinnym w poniedziałek, 21 listopada w godzinach popołudniowych. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar był już w tym miejscu wcześniej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku pożaru poszkodowana była 50-letnia kobieta. Nie udało się jej uratować - mówi Tomasz Dejnak, rzecznik KM PSP w Sosnowcu. W działaniach brało udział 6 jednostek straży pożarnej.

Z kolei przy ul. Wapiennej pożar wybuchł 22 listopada (wtorek) nad ranem. Strażacy otrzymali wezwanie o godz. 4.46. - Doszło tam do pożaru mieszkalnego, parterowego o wymiarach 15 na 6 metrów. Pożar był widoczny, prowadziliśmy tam działania polegające m.in. na podaniu dwóch prądów wody. Budynek częściowo spłonął. W trakcie przeszukania stwierdzono obecność osoby poszkodowanej. Niestety, nie udało się jej uratować. Nie byliśmy w stanie ustalić jej tożsamości ze względu na znaczy stopień zwęglenia zwłok - opisuje Dejnak. W działaniach brało udział 9 jednostek straży.

Przyczyny obu zdarzeń bada policja.

Szkolenie psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzecha
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE