Tragiczny wybuch gazu w Jastrzębiu Zdroju. Mężczyzna zginął, kobieta została ranna

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju Tragiczny wybuch gazu w Jastrzębiu Zdroju. Mężczyzna zginął, kobieta została ranna

Tragiczny wybuch gazu w Jastrzębiu Zdroju. Mężczyzna zginął, kobieta została ranna

2022-07-16 20:41

Tragedia w Jastrzębiu Zdroju. W sobotę, 16 lipca, doszło tam do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Skutki okazały się opłakane – na miejscu zginął mężczyzna w średnim wieku, kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 lipca, około godz. 14.30. W domu jednorodzinnym przy ulicy Komuny Paryskiej w Jastrzębiu Zdroju doszło do wybuchu butli z gazem. Siła eksplozji była tak duża, że zawaliła się jedna ze ścian budynku.

ZOBACZ TEŻ: 16. Marsz Autonomii. Lider śląskich autonomistów w ostrych słowach o Polsce

Na miejsce skierowano 10 zastępów straży pożarnej, w sumie w działaniach ratowniczych uczestniczyło 34 strażaków.

- Po przybyciu na miejsce nasze zastępy znalazły jedną poszkodowaną osobę – starszą kobietę, którą zespół ratownictwa medycznego przytomną zabrał do szpitala. Znaleziono też zwłoki mężczyzny w średnim wieku – powiedział starszy kapitan Łukasz Cepiel, oficer prasowy tamtejszej straży pożarnej.

Zabrze. 14-latka walczy o życie. Wjechał w nią samochód na przejściu. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Na miejsce zdarzenia została skierowana również Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia Zdroju z psami ratowniczymi. Co prawda służby nie miały informacji o kolejnych osobach poszkodowanych, ale w takich sytuacjach profilaktycznie sprawdza się również gruzowiska.

Koszmarny wypadek w Strzemieszycach. Musiał lądować helikopter LPR/ Śląsk
Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?