UWAGA na TEN produkt z Lidla! Może być NIEBEZPIECZNY dla zdrowia!

2020-01-17 15:52 gk
Lidl
Autor: Grzegorz Kluczyński Lidl

Lidl wycofuje z rynku partię lodów. Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że wycofanie produktu nastąpiło ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Ze sklepów sieci Lidl wycofane zostały lody Hӓagen-Dazs o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020, wyprodukowane przez Bidfood Czech Republic s.r.o. ul. V Rozovem udoli 553, Mikovice, 27801 Kralupy nad Vitavou, Czechy. Sieć poinformowała również organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu produktu.

Lody
Autor: GIS

Zagrożenie:

W wyniku pomyłki niektóre opakowania produktu zostały opatrzone etykietą od innego rodzaju lodów. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, to znaczy obecność glutenu nie została zadeklarowana. Klienci z alergią na gluten/nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl poinformowała, że 10 stycznia 2020 otrzymała od producenta informację i niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku artykułu „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020”. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej firmy Lidl, jak i w sklepach tej sieci handlowej.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml” wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.