Strajk kobiet w Toruniu. Sejm i Jarosław Kaczyński z kartonów - 18.11.2020

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Strajk kobiet w Toruniu. Sejm i Jarosław Kaczyński z kartonów - 18.11.2020

W Rybniku POGRZEBALI prawa kobiet. Przed biurem PiS pojawiła się CZARNA TRUMNA!

2020-11-23 10:18

Przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Rybniku pojawiła się mała, czarna trumna. Pogrzebane są w niej prawa kobiet! To kolejna akcja zorganizowana w ramach strajku kobiet, który od miesiąca grzmi w całej Polsce.

Strajk kobiet w Rybniku. Przed biurem PiS pojawiła się mała, czarna trumna

W niedzielę, 22 października, minął dokładnie miesiąc od wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Decyzja TK wywołała falę protestów w całym kraju, znanych dziś jako "strajk kobiet". W ramach kolejnej akcji zorganizowanej w ramach demonstracji, przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Rybniku pojawiła się mała, czarna trumna. Jak informuje napis, pogrzebane są w niej prawa kobiet. - Pod biurem poselskim przy ul. Sobieskiego pojawiły się znicze, wieszak, kartki z hasłami, a nawet czarna trumienka. W ten sposób protestujący chcieli przypomnieć o buncie przeciwko partii rządzącej - relacjonuje serwis rybnik.com.pl, który zamieścił obszerną galerię zdjęć z tego zdarzenia. 

Niemy protest w Katowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE