Więźniowie zostaną zagonieni do pracy w kopalniach. Bo jest większe zapotrzebowanie

i

Autor: Shutterstock Więźniowie zostaną zagonieni do pracy w kopalniach. "Bo jest większe zapotrzebowanie"

Praca w kopalni czeka

Więźniowie zostaną zagonieni do pracy w kopalniach. "Bo jest większe zapotrzebowanie"

W kopalni KWK Jankowice będą pracować więźniowie. W najbliższym czasie do pracodawców dla więźniów dołączyć mają kolejne kopalnie. Jak zaznacza wiceminister sprawiedliwości Michał Woś - więźniowie mają "wspomóc społeczeństwo, gdy mamy do czynienia ze zwiększonym zapotrzebowaniem na węgiel".

Więźniowie zostaną zagonieni do pracy w kopalniach. "Bo jest większe zapotrzebowanie"

30 więźniów z  Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju będzie pracować w KWK Jankowice w Rybniku. Mają pomóc w sezonie grzewczym i wesprzeć samorządy, które włączyły się w dystrybucję węgla dla mieszkańców. Więźniowie pracują także w gdańskim porcie przy rozładunku węgla.

Więźniowie pracują, dzięki realizacji programu „Praca dla Więźniów”. - To program, dzięki któremu więźniowie nie siedzą przed telewizorem, nie traktują więzienia jako sanatorium, a pracują, ucząc się odpowiedzialności. Nie ma lepszego narzędzia resocjalizacji, niż praca - napisał w mediach społecznościowych Michał Woś, wiceminister resortu sprawiedliwości.

W najbliższym czasie do pracodawców dla więźniów dołączyć mają kolejne kopalnie. Pracować poza zakładem karnym, mogą więźniowie z zakładów typu półotwartego.

Sonda
Czy zatrudnienie więźniów w kopalniach, to dobry pomysł?
Tak więźniowie w Gliwicach przywitali ojca zabitego niemowlęcia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany