Groźnie to wygląda

Wjechał samochodem w ścianę bloku mieszkalnego. Została ogromna dziura

2023-03-29 8:07

Pędził samochodem, zatrzymał go dopiero blok mieszkalny w Zawierciu. Gdy policjanci dojechali na miejsce, okazało się, że 21-latek będzie mieć większe problemy niż przypuszczał. Samochód zahaczył również o balkon mieszkania na parterze. W ścianie budynku została ogromna dziura.

Po nocnym rajdzie została dziura w bloku i samochód do kasacji

We wtorek, 20 minut po północy samochód wjechał w blok przy ulicy Nowowierzbowej w Zawierciu. Uderzenie było tak mocne, że samochód nadaje się do kasacji, w bloku została dwumetrowa dziura i uszkodzony balkon.

Choć pojazd odjechał z miejsca zdarzenia, sprawca pozostawił tam ślady. Policjanci zabezpieczyli nie tylko błotnik, ale także tablicę rejestracyjną, która odpadła z auta. Chwilę później funkcjonariusze znaleźli forda z widocznymi uszkodzeniami. Zatrzymano też, dobrze znanego zawierciańskim policjantom, 21-latka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna miał niewielkie obrażenia ciała, dlatego wezwano do niego karetkę.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny