Śmierć 15-letniej Agnieszki

i

Autor: Shutterstock; Facebook / Archiwum prywatne Śmierć 15-letniej Agnieszki

Potworna śmierć nastolatki na Śląsku

Zabrze: 15-letnia Agnieszka skoczyła z 10. piętra. "Spoczywaj kochanie w spokoju"

Serce pęka, kiedy dowiadujemy się o takich historiach. Agnieszka z Zabrza miała zaledwie 15 lat. Chodziła na treningi aikido do jednego z klubów sportowych. To właśnie jego przedstawiciele poinformowali o tragicznej śmierci 15-latki. Wszystko wskazuje na to, że Agnieszka popełniła samobójstwo. Dziewczyna zginęła w wyniku upadku z 10. piętra wieżowca.

Zabrze: Tragiczna śmierć 15-letniej Agnieszki. Dziewczyna skoczyła z okna

O śmierci 15-letniej Agnieszki poinformowała na swoim profilu na Facebooku Europejska Federacja Yoshinkan Aikido. Nastolatka chodziła na zajęcia do sekcji w Zabrzu. Treningi zaczęła mając zaledwie trzy latka. W czerwcu tego roku zdała egzamin mistrzowski, ale nie odbierze certyfikatu. Jak udało nam się ustalić, w poniedziałek (18 lipca) 15-latka zginęła w wyniku upadku z 10. piętra bloku przy ul. Hermisza.

- Agnieszka była wspaniałą, młodą, piękną, inteligentną dziewczyną, która brała udział w naszych letnich obozach nie pamiętam nawet od jak dawna. W tym roku również miała z nami wyjeżdżać w najbliższy poniedziałek po raz kolejny, ale kilka miesięcy temu zrezygnowała z wyjazdu - czytamy we wpisie EFYA. - Najprawdopodobniej zdecydowała się odebrać sobie życie. Co było przyczyną? Nie wiemy. Życie pisze różne scenariusze. Wszystkich nas dotknęła straszna tragedia, a kiedy znamy dziecko od 3 roku życia traktujemy je jak własne tym bardziej żal jest ogromny - pisze jeden z przedstawicieli klubu na oficjalnym profilu.

Czytaj również: Znamy przyczynę śmierci 21-letniego Marcina. Doszło do gwałtownego uduszenia

Śmierć 15-letniej Agnieszki z Zabrza. Ważny apel przyjaciół

Jednocześnie Europejska Federacja Yoshinkan Aikido apeluje, aby "tragiczny los Agnieszki był przestrogą, abyśmy już nigdy więcej nie pozwolili odejść z tego świata żadnemu 17-latkowi".

- Żaden rodzic na pewno nie chciałby przeżyć własnego dziecka więc w imieniu własnym jak i całej kadry instruktorskiej składam rodzinie wyrazy najgłębszego współczucia oraz żalu. Rozmawiajmy z nimi pamiętając przy tym, że „można słuchać, ale nie słyszeć co chcą nam powiedzieć, można patrzeć, ale nie widzieć co chcą nam pokazać” - czytamy w poruszającym wpisie. - Spoczywaj kochanie w spokoju i na zawsze zostaniesz w naszej pamięci - dodali na koniec przedstawiciele klubu.

Zobacz także: Nie żyje Łukasz Danecki, współzałożyciel Pogoria Morsuje. Zderzył się z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe

Śmierć Agnieszki z Zabrza. Sprawę bada prokuratura. W sobotę pogrzeb 15-latki

Informację o tragicznej śmierci 15-letniej dziewczyny potwierdza zabrzańska policja. - W poniedziałek o po godzinie 23.00 dostaliśmy zgłoszenie dotyczące 15-latki która miała wyskoczyć z okna mieszkania na 10. piętrze. Policjanci, którzy udali się na miejsce potwierdzili sytuacje i przystąpili do reanimacji. Następnie czynności przejęła załoga ZRM. Niestety czynności reanimacyjne zakończyły się niepowodzeniem. W tej chwili postępowanie prowadzi zabrzańska prokuratura - informuje mł.asp. Sebastian Bijok z KMP w Zabrzu.

Pogrzeb Agnieszki odbędzie się w sobotę, 23 lipca o godzinie 11.00 w Zabrzu w kościele św. Wojciecha. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Zabrzu na cmentarzu w Mikulczycach przy ul. Ofiar Katynia.

Siódme samobójstwo w szpitalu w Ciechanowie

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy wsparcie psychologiczne dla dzieci w Polsce jest wystarczające?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają