Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi, a później je porzuciła. Są zarzuty!

i

Autor: Policja Śląska Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi, a później je porzuciła. Są zarzuty!

Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi, a później je porzuciła. Są zarzuty!

2020-06-10 16:47

Wraca głośna sprawa z Zabrza dotycząca matki, która porzuciła swoje dzieci, mające zaledwie 9 i 12 lat. Okazuje się, że wcześniej kobieta miała znęcać się nad maluchami: zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Prokuratura stawia zarzuty!

O tej szokującej sprawie pisaliśmy na łamach "Super Expressu" już w kwietniu. Z relacji policjantów w Zabrzu wynikało, że w jednym z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Makoszowy samodzielnie mieszkało dwoje dzieci: 12-letnia dziewczynka oraz 9-letni chłopiec. Dzieci były przestraszone, zaniedbane i zapłakane.

- Według wstępnych ustaleń matka dzieci pozostawiła je same bez opieki na kilka dni i nie był to pierwszy taki przypadek. Z matką dzieci nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Obecny na miejscu dzielnicowy poinformował o całej sytuacji pracowników MOPR-u. Chłopiec i dziewczynka zostali przebadani przez wezwanych na miejsce pracowników służby zdrowia, którzy stwierdzili, że są zdrowe i nie wymagają hospitalizacji - relacjonowali funkcjonariusze.

Dzieci zostały tymczasowo umieszczone w Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży.

Teraz sprawa z Zabrza wraca jak bumerang wraz z prokuratorskimi zarzutami dla kobiety. 34-letnia mieszkanka Zabrza, która porzuciła własne dzieci, została doprowadzona do prokuratury przez mundurowych z Komisariatu I Policji w Zabrzu.

- Tam usłyszała zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoimi dziećmi oraz porzucenia ich, a przez to narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zabrzański sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. Za to, co zrobiła matka grozi kara do 8 lat więzienia.

Super Raport 10 VI (Goście: Emilewicz, Hermeliński, Markowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE