Zawiercie: Nie żyje Kamil Pietrzyk. Młody nauczyciel SP5 był zakażony koronawirusem!

2020-10-11 15:12 bw
Zawiercie: Nie żyje Kamil Pietrzyk. Młody nauczyciel SP5 był zakażony koronawirusem!
Autor: Piotr Molecki/East News Zawiercie: Nie żyje Kamil Pietrzyk. Młody nauczyciel SP5 był zakażony koronawirusem!

Młody nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu, Kamil Pietrzyk, nie żyje. O śmierci 30-letniego mężczyzny poinformowała placówka, w której uczył dzieci języka polskiego. Jak ustalił "Super Express", nauczyciel był zakażony koronawirusem.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila. Dyrekcja, grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu", taka informacja pojawiła się na Facebooku na stronie Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Nauczyciel języka polskiego nie żyje. Wcześniej to właśnie w SP5 w Zawierciu wykryto u kilku nauczycieli zakażenie koronawirusem, a placówkę - na wszelki wypadek - zamknięto, zarządzając lekcje zdalne. W związku z tym "Super Express" ustalił, że Kamil Pietrzyk... był zakażony koronawirusem. - Leżał pod respiratorem, jego stan był ciężki. Niestety, zakończyło się to tragicznie - mówi nasze źródło. 

Przypomnijmy, że na początku października rozmawialiśmy z dyrektorem SP5 w Zawierciu, który potwierdził nam ostatnie decyzje sanepidu. - Zgodnie z nimi, cała szkoła musiała przejść na zdalne nauczanie. To łącznie 450 uczniów - mówi dyrektor Dariusz Misiak. Taki stan rzeczy, póki co, miał trwać do 5 października. Wówczas tylko u jednego nauczyciela potwierdzono zakażenie koronawirusem, ale kolejne wyniki testów wskazały, że jest ich więcej, a nauczanie online przedłużono.

Teraz nadeszły smutne wieści o śmierci Kamila Pietrzyka, który był nie tylko nauczycielem, ale i znanym w regionie poetą oraz dziennikarzem. "Składamy kondolencje i wyrazy współczucia", pisze wiele placówek z całego powiatu zawierciańskiego.

- Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół z powodu śmierci Kamila Pietrzyka, poety i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Kamilu, odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie - napisał na Facebooku prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. 

Ciężarówka zmiażdżyła 29-letniego Pawła. Jego dziewczyna cudem przeżyła! WIDEO