Zawiercie. Pijany i naćpany 25-latek staranował radiowóz. Policjant potrącony podczas pościgu

2022-01-18 16:41
Zawiercie. Pijany i naćpany 25-latek staranował radiowóz. Policjant potrącony podczas pościgu
Autor: Policja Śląska 25-letni kierowca volkswagena znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Sąd w Zawierciu wyraził zgodę na zastosowanie wobec 25-letniego pirata drogowego trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna w sobotę (15 stycznia) nie zatrzymał się do kontroli drogowej tylko zaczął uciekać mundurowym. Podczas pościgu ucierpiał jeden z policjantów, potrącony przez 25-letniego mieszkańca Poręby. Nieodpowiedzialny kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Zawiercie. Pijany i naćpany 25-latek staranował radiowóz

W sobotę (15 stycznia) na ulicy Myśliwskiej w Zawierciu policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowanego przez 25-latka volkswagena. Szofer zignorował jednak wysyłane mu sygnały i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna chcąc zgubić pościg z ogromną prędkością poruszał się po mieście i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Nie zatrzymała go nawet stworzona przez mundurowych blokada. 25-latek staranował postawiony na jego drodze radiowóz oraz potrącił jednego z policjantów. Ostatecznie, przy zaangażowaniu większych sił stróżom prawa udało się zatrzymać pirata drogowego. Mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena był pijany, w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że kierowca był również pod wpływem narkotyków. 25-latkowi przedstawiono zarzuty niezatrzymania się do kontroli, prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara nawet 10 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, a zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

PRZECZYTAJ: Sosnowiec: Brutalna napaść w autobusie! Reakcja kierowcy podbiła internet

ZOBACZ: Powiedziała, że poszukiwanego partnera nie ma w domu. Gdy policjanci weszli do kuchni, osłupieli!

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Zapadająca się podłoga
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE