17-latek z kolegą ZWIALI ze sklepu z towarem! Gdy zatrzymał ich policjant, przewrócili go i rozwalili mu Achillesa

2021-03-03 14:35 Rafał Strzelec
Zebrzydowice. Atak na policjana. Dwóch rabusiów pobiło funkcjonariusza
Autor: Policja Cieszyn Zebrzydowice. Atak na policjana. Dwóch rabusiów pobiło funkcjonariusza

Szokująca kradzież w niewielkich Zebrzydowicach. 17-latek razem z kolegą ukradł ze sklepu produkty spożywcze. Potem chciał uciec! Wszystko zauważyła ekspedientka, która poprosiła o pomoc policjanta. Mundurowy robił akurat zakupy. Ruszył za złodziejami i chciał ich zatrzymać. Gdy się przedstawił, stał się ofiarą ataku - sprawcy powalili go na ziemię i pobili. Na szczęście w sukurs mundurowemu przybyli jego koledzy po fachu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Zebrzydowicach późnym wieczorem. Dwóch nastolatków weszło do sklepu. Widząc, że było tam niewiele osób, postanowili ukraść kilka fantów. Złoczyńców zauważyła ekspedientka. Poprosiła policjanta, który akurat na wolnym robił zakupy, żeby jej pomógł. Mundurowy ruszył za 17-latkiem i jego kolegą. Przedstawił się i wtedy doszło do szarpaniny.

- Policjant został zaatakowany. Wywiązała się szamotanina. W pewnej chwili młodociani przestępcy przewrócili mundurowego. Policjant został kopnięty. Doznał urazu ścięgna Achillesa - mówi nam Krzysztof Pawlik, rzecznik cieszyńskiej policji. Napastnicy schowali się w lesie. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z Zebrzydowic. Stróżom prawa udało się namierzyć rabusiów, ale łatwo nie było.

- Żaden z nich nie zamierzał się łatwo poddawać. Podczas zatrzymania byli agresywni, znieważali funkcjonariuszy oraz grozili im popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu- każdy miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Młodociani przestępcy nie chcieli również podać swoich danych- podawali policjantom fikcyjne imiona i nazwiska. Dopiero w wyniku sprawdzenia mundurowi przy jednym z nich znaleźli dokument tożsamości i potwierdzili jego dane, okazał się nim 17-letni mieszkaniec Zebrzydowic. Chwilę później policjanci ustalili dane drugiego sprawcy. Sprawcy noc spędzili w odizolowaniu- 16-latek w Policyjnej Izbie Dziecka, a 17-latek w policyjnym areszcie - opisuje cieszyńska komenda.

Toruński lokal nie chce obsługiwać policjantów i ich rodzin

Zatrzymani w tej sprawie nastolatkowie odpowiedzą nie tylko za napaść na funkcjonariusza, za co starszemu z nich grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności, ale również za kradzież rozbójniczą, uszkodzenie ciała, znieważenie funkcjonariuszy oraz groźby karalne. Obaj zostali już przesłuchani i doprowadzeni przed oblicze sądu. Młodszy z nich, decyzją Sądu Rodzinnego, został umieszczony w ośrodku wychowawczym. Z kolei podejrzany 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Policja wraz z prokuraturą wnosiła o zastosowanie wobec niego środku zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd po rozpatrzeniu wniosku, w związku z tym, że podejrzany jest osobą małoletnią i przyznał się do zarzucanych czynów, zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się ze współsprawcą, a także zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE