Zoo w Chorzowie: Nowe pawilony dla zwierząt są gotowe

2015-07-16 11:38

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zakończony został kolejny etap rozbudowy. Powstały nowe pawilony m.in. dla gepardów i małpek. Zwierzętom będzie wygodniej. 

W Zoo w Chorzowie wybudowano m.in. nowy pawilon do całorocznego przebywania gepardów, w którym znajdują się zarówno boksy hodowlane, jak i widokowe, a także zaplecze, w którym przygotowywana jest karma dla zwierząt. Pawilon połączony jest z dwoma przestronnymi wybiegami zewnętrznymi. 

Ekspozycja małpek sajmiri powstała w miejscu dawnych klatek tygrysów. Obecnie jest to pawilon hodowlano – wystawienniczy, który posiada także zaplecze techniczne i gospodarcze. Na obu nowych obiektach zawieszone zostały tablice edukacyjne, dzięki którym można dowiedzieć się ciekawostek z życia gepardów i sajmiri. Zainstalowano też nagłośnienie oraz systemy głośnomówiące.

Z kolei dla gości zwiedzających ogród zoologiczny wybudowane zostały nowe toalety w pobliżu bramy bocznej. Znajduje się w nich też pokój dla matki z dzieckiem oraz toalety dla niepełnosprawnych.

Budynek otwarty będzie przez cały rok. Przebudowane zostały także alejki spacerowe. Łączna wartość inwestycji to prawie 2 mln zł. 

Pierwszy etap rozbudowy śląskiego zoo zakończył się w 2013 roku. Wówczas przebudowano pawilon dla żyraf oraz wybudowano całoroczny pawilon dla tygrysów.
 

Nasi Partnerzy polecają