Żory: kierowca z Rybnika śmiertelnie potrącił 24-latkę. Wyrok? 1,5 roku więzienia

i

Autor: Policja Żory Żory: kierowca z Rybnika śmiertelnie potrącił 24-latkę. Wyrok? 1,5 roku więzienia

Czy kara jest wystarczająca?

Żory. Jest wyrok dla kierowcy, który smiertelnie potrącił 24-latkę

2023-02-05 22:22

Mijał ciężarówkę, która zatrzymała się przed pasami i wjechał w dwie kobiety. Jedna z nich zmarła. 35-letni kierowca volvo usłyszał wyrok za tragedię, do której doprowadził w czerwcu 2022 roku. Zginęła wówczas 24-letnia piesza. Mężczyzna dostał karę 1,5 roku pozbawienia wolności. Dokładnie tyle, ile sobie zażyczył.

Tragedia w Żorach. Nie żyje 24-latka

Przypomnijmy, że tragedia rozegrała się 30 czerwca 2022 roku ok. godz. 5:15 w rejonie skrzyżowania ulic Północnej z Wygodą w Żorach. Przez przejście przechodziły dwie rowerzystki. Kobiety przepuścił kierowca ciężarówki. Tymczasem jadący volvo 35-latek nie zatrzymał się przed zebrą i potrącił obie piesze. 38-latka wyszła niemal bez szwanku, natomiast 24-latka zmarła mimo reanimacji. Pochodzący z Rybnika kierowca przyznał się do czynu. Twierdził, że nie wiedział, iż w tym miejscu znajduje się przejście. Kilka miesięcy po tragedii wyszło na jaw, jaki będzie dalszy los 35-latka. Mężczyzna chciał dobrowolnie poddać się karze.

- Kierowca od początku przyznawał się do zarzutów. W sądzie również się przyznał, wyraził skruchę. Zaproponował 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 4 lata oraz zadośćuczynienie na rzecz matki 24-letniej kobiety w wysokości 50 tysięcy złotych - powiedział portalowi nowiny.pl Prokurator Rejonowy z Żor, Leszek Urbańczyk. Sąd uznał, że kara będzie wystarczająca. Podobne zdanie miała matka zmarłej. Sędzia wziął pod uwagę, że mężczyzna doprowadził do zdarzenia nieumyślnie i zaraz po nim udzielał poszkodowanej pierwszej pomocy. Wyrok zapadł pod koniec grudnia.

Sonda
Czy zachowanie kierowców ciężarówek jest Twoim zdaniem niebezpiecznie?
Dron obserwował kierowców w Bydgoszczy. Policja pokazuje nagranie

Moda na trzeźwość szturmem zdobywa kolejnych wyznawców!

Posłuchaj i dowiedz się, czym jest NoLo.

Listen on Spreaker.