Dziecko, wanna

i

Autor: Emil Kraczkowski/SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK

Szczegóły przerażają!

Koty: Zostawiła 10-miesięczną córeczkę w wannie, by się utopiła. Wiemy, co dalej z 31-letnią matką

2023-07-23 5:00

W lutym informowaliśmy o dramacie, jaki wydarzył się w miejscowości Koty w woj. śląskim. Malutka, 10-miesięczna wówczas dziewczynka trafiła do szpitala po tym, jak jej matka miała ją podtapiać. Dziecko trafiło do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Na szczęście udało się je uratować. Mamy nowe informacje na temat tej sprawy.

Dramat w Kotach

Przypomnijmy, że we wtorek (14 lutego) w miejscowości Koty w powiecie tarnogórskim lądował śmigłowiec LPR. Ratownicy reanimowali 10-miesięczną dziewczynkę. Dziecko trafiło do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w bardzo ciężkim stanie. Do szpitala psychiatrycznego trafiła matka dziewczynki. Policja i prokuratura długo nie ujawniały szczegółów sprawy. Lekarze z GCZD informowali jednak, że dziewczynka była podtapiana - wskazywał na to charakter jej obrażeń. Matce postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiej choroby zagrażającej życiu i zdrowiu. Trafiła do aresztu. Po kilku miesiącach mamy nowe fakty w tej sprawie.

Usiłowanie zabójstwa małej dziewczynki

Lekarzom na szczęście udało się uratować malutką dziewczynkę. Wiadomo, że 31-letnia matka nadal jest w areszcie. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Katowicach. - Matce dziecka przedstawiony został zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Kobieta nadal pozostaje do sprawy aresztowana. Z ustaleń śledztwa faktycznie wynika, iż matka umieściła dziecko w wannie wypełnionej wodą a następnie opuściła łazienkę. Kobieta zasadniczo przyznała się do czynu ale nie podała powodów swojego zachowania - poinformowała nas Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Dodaje, że śledztwo znajduje się na końcowym etapie. - Oczekujemy przede wszystkim na opinię biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach, co do charakteru obrażeń ciała doznanych przez dziecko - informuje rzeczniczka prokuratury.

Grób dziecka z sortowni śmieci
Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?