Czy czarne koty przynoszą pecha? Te przesądy trzeba znać!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Zły omen

Cygańskie przesądy przynoszące pecha! Jeżeli na Twojej drodze pojawi się ten ptak to uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Stara Cyganka przestrzega: zwiastuje śmierć

2023-05-17 4:43

Orientalna kultura Cyganów ma w sobie coś przyciągającego i magicznego. Cygańskie tabory i kolorowe stroje kojarzą się z minioną epoką i czasami, które już nie wrócą. Kultura cygańska pełna jest przesądów i tajemniczych odniesień. Nikt nie zna się na przepowiadaniu przyszłości i odczytywaniu ziemskich znaków, tak jak Cyganie. Jednym z najstraszniejszych cygańskich przesądów jest pohukiwanie sowy. To zwiastun nieszczęść oraz śmierci.

Cygańskie przesądy przynoszące pecha. Posłuchaj rady starej Cyganki i uważaj na te omeny

Kultura Cygańska pełna jest tajemnic i wróżb, które fascynują zachodni świat. Kolorowe tabory i wróżki, które przepowiadały przyszłość mają w sobie coś magicznego i pełnego nadnaturalnej energii. Cyganie to także tajemnica, skąd czerpali swoją widzę i przepowiednie. Ich świat pełen jest przesądów, które funkcjonują do dnia dzisiejszego. Przekonaj czego zwiastunem jest pohukiwanie sowy i jak sprawdzić, czy ktoś rzucił na Ciebie klątwę.

Zobacz także: Przesądy, których powinny obawiać się znaki zodiaku. To złe wróżby, które mogą zrujnować karierę i sprowadzić problemy w związku. Kto musi uważać na rozbite lustro, a komu pecha przynosi rozsypana sól?

Najstraszniejsze cygańskie przesądy. Unikaj sowy

Jednym z najgorszych omenów w kulturze cygańskiej jest dźwięk pohukiwania sowy. Zwiastuje on nieszczęście, a nawet śmierć. Cyganie wierzą, że pojawienie się na ich drodze właśnie sowy to najgorszy omen ze wszystkich. Nie można już nic zrobić, a śmierć zawita niebawem do nieszczęśnika, który usłyszał sowie pohukiwanie. Podobne znaczenie Cyganie przypisują wyciu psów oraz rżeniu koni. 

Najstraszniejsze cygańskie przesądy. Uważaj na klątwy

Cyganie wierzą, że każda człowiek może zostać obarczony klątwą. Aby dostać się pod czyjś urok nie trzeba wiele. Wystarczy, że ktoś wskaże na nas palcem, a może to oznaczać, że klątwa już została rzucona. 

Najstraszniejsze cygańskie przesądy. Tajemnicze węże

Cyganie szczególne znaczenie przypisywali wężom. Zabicie gada mogło grozić nieszczęściem, a gdy wąż pojawia się w snach może być zwiastunem złych wydarzeń. 

.

Sonda
Poważnie traktujesz przesądy?
Tajemniczy obiekt spadł na wioskę
Nasi Partnerzy polecają