W sierpniu 2023 wydarzą się dwie pełnie Księżyca. Druga z nich nazywana jest Niebieskim Księżycem

i

Autor: Shutterstock W sierpniu 2023 wydarzą się dwie pełnie Księżyca. Druga z nich nazywana jest Niebieskim Księżycem

Jak się przygotować?

Pełnia Księżyca 1 sieprnia 2023 otworzy bramy piekła. Księżyc Głodnych Duchów przyniesie trudne pożegnania

2023-07-31 15:50

Najbliższa pełnia Księżyca wydarzy się już 1 sierpnia 2023 roku. W Chinach znana jest jako Księżyc Głodnych Duchów, który otwiera piekielne bramy i pozwala wygłodniałym duszom wędrować przez świat żywych. I wszystko wskazuje na to, że ta sierpniowa pełnia, nazywana najczęściej Pełnią Księżyca Jesiotrów, zmusi nas do obcowania z duchami i najciemniejszymi zakamarkami naszej duszy. Na szczęście oświetli też dobre rozwiązania.

Najbliższa pełnia Księżyca 2023 wydarzy się 1 sierpnia o godzinie 20:31. Sierpniowe zjawisko najczęściej jest nazywane Pełnią Księżyca Jesiotrów. Jednak w Chinach zbiega się ono z Festiwalem Głodnych Duchów, podczas którego otwierają się bramy piekieł i głodni zmarli ponownie wędrują wśród żywych. Bez względu na nazwę będzie to pełnia Księżyca w powietrznym znaku Wodnika i przyniesie nie tylko problemy ze snem. To będzie konkretny wiatr zmian i huragan emocji. Co ciekawe w siepaniu czekają nas dwie pełnie Księżyca. Kolejna nazywana niebieską już 30 sierpnia.

ZOBACZ TEŻ: Okrutny horoskop na sierpień 2023 zniweczy wszystko. Ten znak zodiaku utraci coś bardzo cennego, a wszelka nadzieja zgaśnie niczym wątła świeca. Przepowiednia mówi, jak odzyskać przychylność gwiazd

Spis treści

  1. Najbliższa pełnia Księżyca otworzy bramy piekła. Księżyc Głodnych Duchów w sierpniu 2023 przyniesie trudne pożegnania
  2. Pełnia Księżyca sierpień 2023. Dlaczego nazywa się ją Pełnią Księżyca Jesiotrów?
  3. Super Księżyc w Wodniku. Pełnia Księżyca 1 sierpnia 2023 przyniesie nie tylko problemy ze snem
  4. Pełnia Księżyca w sierpniu 2023. Rytuały na superksiężyc w Wodniku
  5. Pełnia Księżyca w sierpniu 2023. Gdzie i kiedy najlepiej oglądać Pełnię Księżyca Jesiotrów w Polsce?
  6. Niebieski Księżyc w sierpniu 2023. Dlaczego tak się nazywa?

Najbliższa pełnia Księżyca otworzy bramy piekła. Księżyc Głodnych Duchów w sierpniu 2023 przyniesie trudne pożegnania

Pełnia Księżyca w sierpniu w Chinach nazywana jest Księżycem Głodnych Duchów. Chińczycy przygotowują ofiary z jedzenia i pieniędzy, aby zaspokoić głód duchów, uszczęśliwić je i zapobiec sianiu spustoszenia wśród ludzkości. Podczas pełni księżyca ludzie zapalają latarnie wodne w kształcie lotosu i unoszą je na jeziorach, rzekach i basenach, aby zapewnić światło zagubionym duszom, aby mogły bezpiecznie wrócić do zaświatów.

Pełnia Księżyca sierpień 2023. Dlaczego nazywa się ją Pełnią Księżyca Jesiotrów?

Pełnia Księżyca w sierpniu najczęściej jest nazywana Pełnią Księżyca Jesiotrów. Nasz naturalny satelita od lat fascynuje ludzkość. Jego cykle służyły niegdyś jako pewnego rodzaju kalendarz, ustalający mijające lata, ale również pory polowań czy zbiorów. Dlatego starożytne kultury nadawały każdej pełni inną nazwę, nawiązującą do specyficznego w danym okresie zachowania fauny i flory. Podobnie jest z Pełnią Księżyca Jesiotrów w sierpniu. Określenie wywodzi się od północnoamerykańskich plemiona rybackich, które nadały sierpniowej pełni nazwę od licznego występowania jesiotrów w tym miesiącu. Była także nazywana Pełnią Zielonej Kukurydzy, ponieważ pojawiał się na niebie, gdy kukurydza na polach była w pełnej fazie wzrostu, ale nie była jeszcze gotowa do zbioru. Znana jest także nazwa Zbożowej Pełni, dlatego, że rozpoczynała coroczne zbiory zbóż. Ostatnia nazwa kojarzona z pełnią Księżyca w sierpniu to Pełnia Czerwona od odcienia, który pojawia się często pod wpływem wieczornej mgły późnego lata. Mniej popularne nazwy pełni Księżyca w sierpniu to: Księżyc Jęczmienia, Księżyc Dysput, Księżyc Dojrzewających Wiśni.

Super Księżyc w Wodniku. Pełnia Księżyca 1 sierpnia 2023 przyniesie nie tylko problemy ze snem

Pełnia Księżyca, która wydarzy się 1 sierpnia 2023, będzie miała miejsce w powietrznym znaku Wodnika. Tym zodiakiem rządzi Uran – planeta przebudzenia. Jego moc przyniesie przełom w naszym życiu. Uran i Wodnik będą wzmacniać potrzebę radykalnych zmian, które odmienią nasze życie na lepsze. Jednak zanim to się wydarzy, czeka nas prawdziwy huragan emocji i uczuciowy sztorm. Podczas tej pełni Księżyca ujawni się to, co musi zostać ujawnione. Choć wydaje ci się, że wiesz o pewnych sprawach wszystko, nagle odkryjesz, że żyłaś/eś w błędzie. To może dotyczyć zarówno relacji zawodowych, jak i rodzinnych. Możesz być w szoku z powodu swoich odkryć, ale potraktuj je jak test, który przygotuje cię do lepszego życia. Właśnie tutaj tkwi magia tego Księżyca. Ta pełnia w Wodniku oświetli wszystkie aspekty twojego życia, które ukrywasz, przemilczasz, wątpisz, cenzurujesz i zaprzeczasz sobie. Pozbądź się wszystkiego, co nie pozwala ci być sobą. Tego, co sprawia, że czujesz się mniej wartościowa/y. Pozwól, by rozpadło się w końcu wszystko, co sprawia, że wątpisz w siebie. Księżyc w Wodniku zachęca do połączenia głowy i serca, oczyszczenia oraz przygotowania na zmiany.

Pełnia Księżyca w sierpniu 2023. Rytuały na superksiężyc w Wodniku

Pełnia Księżyca w sierpniu to idealny czas na oczyszczanie i przygotowanie się na dobro, które ma dla nas Wszechświat. 1 sierpnia 2023 wykorzystaj pełnię Księżyca w Wodniku do przeprowadzana rytuałów, które pomogą wykorzystać energię tej Luny. Spisz wszystko, co porusza twoje serce. To, co z tobą rezonuje, co chcesz zmienić i czego pragniesz. Po 3 sierpnia, gdy Księżyca zacznie ubywać, zacznij manifestować, to czego dla siebie pragniesz. Zapal białą świecę (niech wypali się do końca) i stwórz listę wszystkich rzeczy, które cię ograniczają. Sytuacje, związki i inne wydarzenia z życia, które sprawiły, że nie możesz ruszyć dalej. Takie, które cię hamują i stoją na drodze do rozwoju. Spisz i pozwól temu wszystkiemu odejść wraz z zanikającym Księżycem. Odpuść wszystkie zaszłości. Tylko tak wprowadzisz zmiany, na które przygotowuje cię ta pełnia. Dlatego trzecim rytuałem jest plan, który pomoże ruszyć do przodu. Zapisz, w jaki sposób chcesz prowadzić swój bunt ku wolności i zacznij go realizować drobnymi kroczkami zaraz po pełni.

Pełnia Księżyca w sierpniu 2023. Gdzie i kiedy najlepiej oglądać Pełnię Księżyca Jesiotrów w Polsce?

Pełnia Księżyca Jesiotrów w sierpniu 2023 wypada pierwszego dnia miesiąca. Nasz naturalny satelita najbardziej okazały będzie około godziny 20:31. Przy dobrej pogodzie oraz bezchmurnym niebie Pełnia Księżyca Jesiotrów będzie widoczna gołym okiem z każdego miejsca w Polsce. Do obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc za miastem, z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu.Dwie pełnie Księżyca w sierpniu 2023. Co ile dni jest pełnia Księżyca i jak długo trwa?Pełnia Księżyca występuje na niebie co około 29,5 dnia. Czasami zdarza się, że w ciągu miesiąca dochodzi do dwóch pełni. Taka sytuacja powtarza się średnio raz na 3 lata. Takie zjawisko określa się mianem Niebieskiego Księżyca (Blue Moon). Pełnia Księżyca trwa trzy dni, tak samo, jak nów i obejmuje ona czas na dzień przed i dzień po dacie pełni. W sierpniu 2023 będziemy świadkami dwóch pełni — pierwsza wydarzy się 1 sierpnia, druga 30 sierpnia. Takie zjawisko nazywane jest Niebieskim Księżycem.

Niebieski Księżyc w sierpniu 2023. Dlaczego tak się nazywa?

Podczas pełni Niebieskiego Księżyca ziemski satelita wcale nie staje się błękitny. Ma taki odcień, jak przy zwykłej pełni. Jednak dawniej, podczas erupcji wulkanów zabarwiał się na niebiesko. Tak było np. w 1883 roku po erupcji wulkanu Krakatoa. Według folklorysty z Memorial University of Newfoundland, Philipa Hiscocka termin „Niebieski Księżyc” pojawił się ok. 400 lat temu. Oznaczał coś niedorzecznego i używano go w zamiast słowa „nigdy”, np. „zrobię to, gdy na niebie pojawi się Niebieski Księżyc”. Oznaczało to, że wcale nie mamy zamiaru zabierać się za żadną pracę. W języku angielskim „Niebieski Księżyc” oznacza coś, na co długo trzeba czekać - „once in a blue moon” - raz na „Niebieski Księżyc”. Od lat 30. XX wieku nazwy zaczęto używać w astronomii.

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?
Tańczące z Promocjami 31.07

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki