Pięciornik gęsi

i

Autor: Shutterstock

Ta roślina przynosi szczęście

Pod żadnym pozorem nie wyrywaj tego chwastu z ogrodu. To on przyciągnie sukces i bogactwo. Przesądy ludowe o roślinach

2023-07-03 13:40

Jeśli zobaczysz ten chwast w swoim ogrodzie, to pod żadnym pozorem go nie wyrywaj, bo możesz sprowadzić na siebie problemy finansowe, a nawet ubóstwo. Zgodnie z przesądami ludowymi ta roślina na magiczne moce - może przyciągnąć do Ciebie sukces i bogactwo. Słyszałaś o pięciorniku gęsim? Jeśli chcesz odmienić swój los, nie pozbywaj się go z ogrodu.

Nigdy nie wyrywaj tego chwastu z ogrodu. Przyciąga bogactwo

Wiele osób wierzy w magiczne moce roślin. Zgodnie z wierzeniami i przesądami ludowymi niektóre rośliny mogą przepędzać od nas złe moce, przynosić ukojenie i spokój, a nawet przyciągać szczęście i bogactwo. Ostatnio coraz częściej mówi się o mocy dość popularnego chwastu, który pojawia się w wielu ogrodach Polaków. Chodzi o pięciornik gęsi z łacińskiego Potentilla anserina. Ogrodnicy znają go również pod nazwami: srebrnik pospolity lub grzmotnik. Jego nazwa nie jest przypadkowa i chodzi tu o wygląd rośliny. Otóż pięciornik gęsi wyróżnia się na tle innych chwastów tym, że jego liście od spodu mienią się na srebrzysty kolor. Jednak to nie jedyna cecha pięciornika gęsiego, która sprawia, że jest niezwykle wyjątkową rośliną. Zgodnie z przesądami ludowymi chwast ma magiczne moce i zdecydowanie odradza się wyrywanie go, gdy wyrośnie w naszym ogrodzie. 

Pięciornik gęsi. Magiczne właściwości

Osoby, które wierzą w przesądy ludowe doskonale wiedzą, że pięciornik gęsi ma magiczne właściwości i kiedy zauważymy go w swoim ogrodzie nie powinniśmy go wyrywać. Dlaczego? Ta roślina od wieków przynosi ludziom szczęście w finansach. Ta roślina silnie rezonuje z Merkurym, Jowiszem i Wenus, a jej szpiczaste liście symbolizują bogactwo i dobrobyt. Jednak nie sam ich wygląd wskazuje na magiczną moc pięciornika gęsiego. Ważna jest także ilość liści. Ten o 7 liściach przyciągnie do ans największe bezpieczeństwo finansowe. Dlatego, kiedy wyrośnie w Twoim ogrodzie pięciornik gęsi, pod żadnym pozorem nie wyrywaj go.

Sonda
Wierzysz w magiczną moc roślin?
Kwiaty doniczkowe. Jak podlewać storczyki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany