Medytacja

i

Autor: pixabay.com Medytacja

Przytrafia Ci się coś takiego? To może być pamiątka z Twojego poprzedniego wcielenia. Te znaki mogą świadczyć o reinkarnacji

2023-06-27 12:28

Życie po śmierci i zagadka dotyczącego, tego co się dzieje z ludzką duszą od setek lat fascynują i zastanawiają zarówno naukowców, jak i zwykłych obywateli. W niektórych wierzeniach dusza nie umiera, a rodzi się ponownie w innym ciele. Reinkarnacja budzi wielkie zainteresowanie, a badania nad nią prowadzi wielu wybitnych specjalistów. Ludzie pamiętający swoje poprzednie wcielenie to wcale nie takie rzadkie przypadki. Wiele osób w dzieciństwie mówi o poprzednim życiu jednak z biegiem lat te wspomnienia się zacierają. Czy jednak w obecnym życiu możemy posiadać "biologiczne" pamiątki po poprzednim wcieleniu.

Te znaki mogą potwierdzać reinkarnację 

Wiara w reinkarnacje to część naszych przekonań religijnych, jedni są całkowicie przekonani, że po śmierci nasza dusza trafia do kolejnego ciała, a dla innych to stek bzdur. Wydaje się, że w tak delikatnej kwestii, mocno obejmującą wyzwanie i religijność nie ma sensu przekonywać kogoś do swoich racji czy wierzeń. Bez względu jednak na przekonania, historie ludzi, którzy rzekomo pamiętają swoje poprzednie wcielenie brzmią niezwykle interesująco. Zdarzyło się bowiem, że niektórzy pamiętali układ mieszkań ze swojego poprzedniego życia, czy znali intymne szczegóły swojego potencjalnego poprzedniego wcielenia. Czy zostają jednak pewne fizyczne znaki na ciele, które mogą wskazać nasze poprzednie wcielenie? Kanadyjski psychiatra dr Ian P. Stevenson ze szczególną uwagą badał tzw. "znamiona reinkarnacji". Mężczyzna jeździł po świecie i analizował przypadki dzieci, które rzekomo pamiętały swoje poprzednie wcielenie. Lekarz odkrył zdumiewającą rzecz, mianowicie, wiele dzieci miało fizyczne blizny i znamiona na ciele, które w jakiś sposób łączyły się z ich śmiercią w poprzednim życiu. Jednym z najciekawszych przypadków jakie badał Stevenson był chłopiec o imieniu Maunga Mying Aunga urodzony w Birmie w 1972 roku. Już jako kilkulatek opowiadał on rodzicom o swoim poprzednim życiu, wskazywał, że wcześniej był japońskim żołnierzem. Uciekając z Rangunu popełnił samobójstwa podcinając sobie gardło na terenie miejskiego zoo. Co ciekawe, chłopiec urodził się z charakterystycznym znamieniem na szyi. które przypominało szramę albo bliznę po cięciu. Maunga mówił, że pamięta co robił jego dusza po śmierci, opowiadał jak "uczepił się" przypadkowego mężczyzny i wcielił się z ciało jego syna, które dopiero miał przyjść na świata. Ojciec chłopca potwierdził, że przed jego narodzinami odwiedził wskazane zoo. 

Zobacz również: Szczęśliwe imiona dla znaków zodiaku. Gdyby astrologia mogła mówić, to tak by Cię nazwała. Jak brzmi Twoje imię zgodne z horoskopem?

Poza charakterystycznymi znamionami osoby wierzące w wędrówkę świadomości, wskazują jeszcze 6 najbardziej powszechnych oznak.

Powracające sny

Sny stanowią odbicie naszej podświadomości. Obrazują nasze lęki, pragnienia, czy też przeżycia. Powtarzające się sny, które z niewyjaśnionego powodu wydają się szczególnie znajome, mogą przedstawiać nasze przeżycia z poprzedniego wcielenia.

Nieuzasadnione wspomnienia

Wydaje Ci się, że już byłeś w danym miejscu, poznałeś tę osobę, choć w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca? Istnieją liczne udokumentowane przypadki dzieci w szczegółach opisujących nieznane im miejsca, ludzi, wydarzenia. To prawdopodobnie wspomnienia z poprzedniego życia.

Deja vu 

Teorii odnośnie do tego zjawiska jest co prawda wiele – jedną z nich jest ta mówiąca, że deja vu to nic innego jak migawki z poprzednich wcieleń.

Bardzo rozwinięta intuicja 

Dusze podczas wędrówki zbierają różne doświadczenia. Osoby, których dusze wędrują już od dawna, są przez to bardziej spostrzegawcze, wyczulone. Trafnie oceniają ludzi i sytuacje, w których się znajdują. Z łatwością wyczuwają intuicje innych ludzi.

Uczucie, że nie należysz do tego świata 

Masz wrażenie, że są sytuacje, do których zupełnie nie pasujesz. Cały czas walczysz z uczuciem, że czegoś ci brakuje, choć nie potrafisz jasno tego określić. Choć masz wielu przyjaciół, to czujesz, że nadajecie na innych falach, jesteś dojrzalszy od nich.

Irracjonalne lęki i fobie

Jedni z nas panicznie boją się ciemności, inni małych pomieszczeń, a inni z kolei latania samolotem. Jeśli nie wydarzyło się w twoim życiu nic, co mogło przyczynić się do ich powstania, to prawdopodobnie te lęki pochodzą z poprzedniego wcielenia. Takie podświadome, ciężkie do wytłumaczenia lęki, bywają często czymś w rodzaju ostrzeżenia od duszy.

Sonda
Wierzysz w reinkarnację?
3 produkty na bezludną wyspę to...Katarzyna Bosacka radzi