Horoskop

i

Autor: pixabay.com

Astrologia i horoskopy

Skorpion - opis i charakterystyka znaku zodiaku. Jakie cechy ma zodiakalny Skorpion?

2023-08-01 15:09

Jakim znakiem zodiaku jest Skorpion? Jakie są jego mocne i słabe strony? Jakim jest parterem? Tego wszystkiego dowiesz się z tekstu poniżej. Sprawdź, co o Skorpionie mówi horoskop.

  • Skorpion - opis znaku zodiaku
  • Daty - od 23 października do 21 listopada
  • Żywioł - Woda
  • Planeta - Pluton i Mars
  • Kamień urodzenia: październik - opal, listopad - cytryn
  • Szczęśliwe liczby - 9, 13, 14
  • Kolor - czarny

Mężczyzna Skorpion - charakterystyka szczegółowa

Mężczyźni urodzeni pod znakiem Skorpiona są zazwyczaj bardzo silnymi i pewnymi siebie osobami. Mają niezwykle silną wolę i są bardzo ambitni, co pozwala im osiągać sukcesy w różnych dziedzinach życia. Potrafią być zmysłowi i uwodzicielscy, dzięki czemu mają duże powodzenie u kobiet. Są przy tym dość tajemniczy i trzeba się do nich bardzo zbliżyć, żeby ich dokładnie poznać. Dbają o swoją prywatność. Skorpiony są również znane ze swojej zaborczości i przesadnej zazdrości. Lubią manipulować innymi osobami.

Kobieta Skorpion - charakterystyka szczegółowa

Kobiety spod znaku Skorpiona są bardzo niezależne i chadzają własnymi ścieżkami. Bardzo dużo wymagają od innych ludzi, same również zawieszają sobie wysoko poprzeczkę. Starają się nie okazywać uczuć, co przychodzi im z dużą trudnością, gdyż są bardzo emocjonalnymi osobami. Szukają głębszych znaczeń we wszystkim, co je otacza. Zazwyczaj podobają się tym mężczyznom, którzy lubią zagadkową naturę u kobiet. Stosunkowo często zdarza się, że ich przyjaciele się w nich zakochują.

Zobacz także: Tylko wybrańcy losu mają na dłoni tę linię. Takie osoby mają wyjątkowe zdolności. Ich moc budzi podziw i zazdrość. Pierścień Salomona to tajemniczy znak w chiromancji

Wady i zalety Skorpiona

Najlepsze cechy Skorpiona

Ambicja, troskliwość, lojalność, zmysłowość, emocjonalność, pracowitość, sumienność

Najgorsze cechy Skorpiona

Zazdrość, zaborczość, impulsywność, skrytość, podejrzliwość, łakomstwo, mściwość

Skorpion i miłość

Jak kocha Skorpion?

Skorpiony są zwykle bardzo zmysłowe i namiętne. Wchodzą w gorące i pełne napięć relacje. Zdarza się, że co jakiś czas kłócą się z partnerami na śmierć i życie, a potem do nich wracają i w związku znów robi się sielankowo. Są w stanie poświęcić wszystko dla swojej ukochanej osoby i żądają tego samego od niej. Nie są w stanie przyjąć, że związek może nie wyjść i że druga osoba może od nich odejść. Kończy się to często długą depresją. Niektóre Skorpiony popadają w obsesję na tle byłego partnera i bywają wtedy niebezpieczne. Na szczęście nie zdarza się to często.

Jak poderwać Skorpiona?

Skorpiona się nie podrywa - to Skorpiony wybierają sobie osobę i ją zdobywają. Wręcz nie lubią być podrywane, robią się wtedy podejrzliwe i zakładają, że druga osoba tylko udaje zainteresowanie, żeby coś tym uzyskać. Poza tym same potrzebują wybrać osobę, przed którą chcą się odsłonić i wejść w głębszą relację. Nie dotyczy to przygód na jedną noc, które dla osób z tego znaku są codziennością. Jeśli druga osoba startuje do Skorpiona i daje znać, że nie chodzi o nic poważnego, wtedy być może Skorpion się nią zainteresuje. Ale gwarancji powodzenia nie ma.

Po czym poznać, że Skorpion jest zakochany?

Zakochany Skorpion nie widzi świata poza drugą osobą. Chciałby z nią spędzać każdą sekundę swojego życia, nie wychodzić z nią z łóżka i mieć wieczne wakacje. Nie przyjmuje do wiadomości, że druga osoba może mieć swoje życie i swoich przyjaciół, kończy się to atakami zazdrości i bywa bardzo męczące. Jeśli druga osoba podchodzi do relacji w równie ognisty sposób, wtedy ma ona szanse powodzenia. Wiele osób na tym etapie wypisuje się jednak z relacji.

Skorpion w łóżku

Osoby spod znaku Skorpiona są na ogół dobrymi kochankami. Jednak zbyt kochają się, żeby rozładować stres, co ich partnerzy od razu wyczuwają. Mają też problemy z rozmawianiem o seksie i wyrażaniem swoich potrzeb. Ratuje je duża intuicja, dzięki której mogą się dopasować do drugiej osoby. Niemniej partnerzy Skorpionów często narzekają na brak komunikacji w łóżku.

Ulubione pozycje: Skorpiony zazwyczaj lubią, kiedy ich partner jest do nich w trakcie seksu odwrócony plecami. Wolą wyczuwać reakcje ciała, niż patrzeć na czyjąś twarz.

Z kim najlepiej dogaduje się Skorpion? Znaki, które do niego pasują

Skorpion zwykle dogaduje się najlepiej z Rybami, Koziorożcami, Rakami, Pannami, Wagami i Bykami. Ryby i Koziorożec są zwykle w stanie zrozumieć skrytą naturę Skorpiona. Rak i Panna oferują mu zrozumienie i wsparcie emocjonalne. Waga i Byk pozwalają Skorpionowi zachować równowagę psychiczną. Osoby spod znaku Skorpiona nie dogadują się w ogóle ze znakami, którym obca jest emocjonalność, przede wszystkim ze Strzelcem i Bliźniętami.

Skorpion w pracy

Jakim pracownikiem jest Skorpion?

Osoby spod znaku Skorpiona są nie tylko bardzo ambitne, ale i wytrwałe. Nie spoczną, dopóki nie osiągną swoich celów. Rzadko zdarza im się przeszacowywać swoje umiejętności, bo dokładnie analizują ile i w jakim czasie uda im się wykonać. W pracy przydaje im się również wrodzona intuicja, dzięki której potrafią ocenić, czy aktualnie realizowany projekt ma w ogóle szanse powodzenia. Skorpiony nie są natomiast zbyt dobrymi szefami, bo bardzo nie lubią dzielić się z ludźmi zadaniami. Na stanowiskach kierowniczych często zaharowują się do utraty zdrowia.

Najlepsze zawody dla Skorpiona

Osoby spod znaku Skorpiona umieją się skupić na szczegółach. Są bardzo dociekliwe i analityczne, co sprawia, że dobrze radzą sobie w zawodach wymagających precyzyjnego myślenia, takich jak badania naukowe i medycyna. Skorpiony są bardzo wytrwałe, nie boją się trudności i lubią ryzyko, co czyni je dobrymi przedsiębiorcami. Mają silną wolę i są w stanie przezwyciężyć najcięższe przeszkody, dzięki czemu dobrze radzą sobie na stanowiskach kierowniczych. Bywają świetnymi dziennikarzami śledczymi, analitykami finansowymi, detektywami i projektantami. Dobrze pracuje im się w branży filmowej. Wśród kobiet spod tego znaku jest wiele artystek.

Skorpion i zdrowie

Skorpiony są na ogół zdrowe, ale mają duży problem z radzeniem sobie ze stresem. Tłumienie emocji może u nich spowodować kryzys, wymagający pomocy specjalisty. Stres wpływa na układ trawienny, z którym osoby spod tego znaku mają bardzo często kłopoty. Trapią je również silne bóle głowy oraz problemy z nerkami. Regularne badania lekarskie są w przypadku Skorpionów bardzo ważne, bo mają tendencję do ignorowania objawów chorób i zgłaszają się do lekarza na ostatnią chwilę.

Skorpion i rodzina

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są bardzo oddane swoim bliskim i zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby pomóc im w trudnych sytuacjach. Są zwykle bardzo lojalne wobec swojej rodziny. Jednak ich tajemnicza i zaborcza natura może czasem prowadzić do konfliktów. Skorpiony mają dużą potrzebę prywatności i muszą mieć dużo czasu dla siebie, co denerwuje osoby, które chcą być z nimi w stałym kontakcie. Mają na ogół skomplikowane relacje ze swoimi dorastającymi dziećmi, które nie lubią, kiedy rodzic jest często nieobecny.

Skorpion i przyjaźń

Skorpiony są bardzo wybredne w kwestii wyboru przyjaciół i zwykle wolą mieć kilku bliskich, zamiast wielu znajomych. Są bardzo lojalne i oczekują tego samego od swoich przyjaciół. Potrafią szybko rozpoznać, czy ktoś jest prawdziwym przyjacielem, czy tylko udaje, żeby coś od nich uzyskać. Kiedy jednak zdecydują się na przyjaźń, są to zwykle bardzo wartościowe relacje, które są w stanie wszystko przetrwać.

Sławne osoby spod znaku Skorpiona

Olga Tokarczuk, Kayah, Muniek Staszczyk, Edyta Górniak, Leonardo DiCaprio, Julia Roberts, Bill Gates, Gordon Ramsay, Ryan Gosling, Demi Moore, Ryan Gosling, Emma Stone, Anne Hathaway

Sonda
Wierzysz w horoskopy?
Dzieci w Przeworsku sprzedają lemoniadę, żeby spełnić marzenia
Nasi Partnerzy polecają