Historyk MASAKRUJE film Gierek. Nieporozumienie i farsa! | Historia z Koprem

2022-06-04 12:00
Gierek - jest pierwszy zwiastun filmu, gdzie w tytułową rolę wcielił się Michał Koterski
Autor: Materiały prasowe

Film "Gierek" już od premiery budził wielkie kontrowersje. Sławomir Koper, autor książki "Żony i kochanki władzy PRL", postanowił zrecenzować produkcję i był dla niej bardzo krytyczny. Co tak bardzo nie przypadło historykowi do gustu? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem".

Film "Gierek" miał swoją premierę na początku 2022 roku. Od samego początku zbierał rozmaite recenzje, a teraz swoją postanowił przedstawić Sławomir Koper, autor książki "Żony i kochanki władzy PRL". Zdaniem historyka, w filmie jest szereg nieścisłości. - Twórcy postanowili przedstawić obraz wspaniałego Polaka-patrioty, zgodnie z jego hasłem propagandowym "żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W związku z tym pomijano co się tylko da, co było po prostu niewygodne. Nawet wybór Karola Wojtyły na papieża tylko wzmiankowano - opowiada Sławomir Koper. Historyk podkreśla również, że w filmie nie ma nic o długach Polski, a przekaz jest jasny: Gierkowi szło wspaniale, tylko załatwili go Jaruzelski z Kanią. Co jeszcze twórcy filmu "Gierek" postanowili pominąć? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem".

Historyk MASAKRUJE film Gierek. Nieporozumienie i farsa! | Historia z Koprem
 PRL Żony i kochanki władzy, Sławomir Koper
Autor: Materiały prasowe PRL Żony i kochanki władzy, Sławomir Koper
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE