prl po godzinach

i

Autor: Wydawnictwo Harde

Życie w PRL

"PRL po godzinach. Celebryci, luksusy, obyczaje", Sławomir Koper zaprasza w podróż sentymentalną

2022-07-21 15:27

Kto błyszczał, kogo oklaskiwano do zdarcia dłoni, jak poczuć dziś smak minionej epoki, zdradza Sławomir Koper autor błyskotliwej książki "PRL po godzinach. Celebryci, luksusy, obyczaje" od wydawnictwa Harde. Poznaj, poczuj klimat tamtej Polski.

Czy tego chcemy, czy nie, Polska Ludowa to część historii naszego kraju. Mimo że sklepowe półki świeciły wtedy pustkami, tamten czas dla wielu z nas oznaczał po prostu młodość – beztroską zabawę, szalone eskapady, a przede wszystkim pierwszą miłość.

"PRL po godzinach" od wydawnictwa Harde to kalejdoskop niezapomnianych postaci, wydarzeń, anegdot, kultowych filmów i zjawisk: komedie Stanisława Barei, saturator, Kolorowe jarmarki, autostop, Trubadurzy, 07, zgłoś się, sklepy Peweksu, Wakacje z duchami, wczasy zakładowe, Augustowskie noce, pańska skórka, Wojna domowa, festiwale w Opolu, Sopocie i Kołobrzegu, Sonda i Teleranek, amanci, wodzireje i kaowcy...

Dzięki tej książce niektórzy z nas wyruszą w sentymentalną podróż, a inni będą mieli okazję się przekonać, że szary PRL jakby na przekór mienił się feerią barw.

Czeski mąż Maryli. Rodowicz biegała nago po hotelu | Historia z Koprem

O autorze: Sławomir Koper to najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i ponad siedemdziesięciu książek, m.in. Kobiety w życiu Mickiewicza, Tajemnice marszałka Śmigłego-Rydza, Miłość w Powstaniu Warszawskim, Polscy terroryści i zamachowcy. Jego książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów. Za popularyzację historii w społeczeństwie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Książka Sławomira Kopra "PRL po godzinach. Celebryci, luksusy, obyczaje" od wydawnictwa Harde dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Sonda
Czy za czasów PRL i ZSRR było lepiej niż teraz?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki