Przyszły premier Polski miał żonę i kochankę. Historia z Koprem

2022-11-26 12:00

Najnowszy odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest Mieczysławowi Rakowskiemu i jego nietypowemu życiu prywatnemu. Jak opowiadają Sławomir Koper, autor książki "PRL. Żony i kochanki władzy" oraz Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści obyczajowej "Grzeszna i święta", przyszły premier Polski jednocześnie utrzymywał kontakty z żoną i kochanką. Polityk znany był bowiem z tego, że miał słabość do płci pięknej.

Kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest Mieczysławowi Rakowskiemu i jego dwóm małżeństwom. Jak opisują Sławomir Koper, autor książki "PRL. Żony i kochanki władzy" oraz Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści obyczajowej "Grzeszna i święta", polityk nigdy nie stronił od kobiet. Przyszły premier Polski poznał swoją przyszłą żonę w bardzo nietypowych okolicznościach. Mieczysław Rakowski stał razem ze swoim kolegą przy wejściu do hotelowej restauracji, gdy po schodach schodziła Wanda Wiłkomirska. Polityk powiedział wówczas do swego towarzysza "Zobacz, jaka fajna du*a". Co ciekawe, skrzypaczka odpowiedziała. - Rozumiem po polsku. Mało taktowny Rakowski znany był jednak z tego, że wypowiadał się w mało elegancki sposób, również w towarzystwie kobiet. Do płci pięknej miał jednak słabość całe życie, a najlepszym na to dowodem jest fakt, że przyszły szef rządu jednocześnie żył z żoną i utrzymywał kontakty ze swoją kochanką, Elżbietą Kępińską. Rakowski nie mógł się jednak zdecydować, którą z kobiet wybrać i przez kilkanaście lat żył w dwóch związkach. Dopiero w 1986 ponownie wziął ślub i w końcu ożenił się z Wandą Wiłkomirską.

Grzeszna i święta

i

Autor: Wydawnictwo Harde
PRL Żony i kochanki władzy

i

Autor: Materiały prasowe PRL Żony i kochanki władzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają