Słowik, boss mafii pruszkowskiej promuje galę MMA w Kielcach! Burza w internecie!

i

Autor: Marcin Stępniewski - Radny Miasta Kielce/Facebook "Słowik", boss mafii pruszkowskiej promuje galę MMA w Kielcach! Burza w internecie!

"Słowik" zdradza wstrząsające fakty. Były gangster, nowa twarz federacji walk Marcina Najmana szokuje

2022-01-11 13:01

Wyszedł z więzienia i został twarzą federacji walk celebrytów. Uznany za najinteligentniejszego, ale i najgroźniejszego z polskich gangsterów. Błyskotliwy, ale milczący – nigdy wcześniej publicznie nie mówił o swojej działalności. "Słowik" po raz pierwszy w książce wydanej przez Wydawnictwo Harde zdradza fakty ze swojego życia. To, co mówi, jest porażające.

8 stycznia odbyła się konferencja prasowa promująca galę federacji walk celebrytów MMA-VIP, której założycielem jest Marcin Najman. Niespodziewanie na scenie, w charakterze gwiazdy, pojawił się były gangster Andrzej Zieliński ps. Słowik. Przy dźwiękach z "Ojca Chrzestnego, znanej mafijnej sagi, były boss mafii pruszkowskiej został przedstawiony jako szef organizacji i jej nowa twarz. Twarz ze skazą. W 2017 roku ten mafiozo i jego koledzy z "Pruszkowa" zostali oskarżeni między innymi o wyłudzenia podatku VAT w wysokości około 35 milionów złotych. Janusz Szostak w książce wydanej przez Wydawnictwo Harde "Słowik". Skazany na bycie gangsterem – portretuje Andrzeja Zielińskiego.

"Słowik. Skazany na bycie gangsterem" to niezwykły wywiad z gangsterem, którego życie, historię wielkiej miłości oraz spektakularne zatrzymanie w Hiszpanii można było śledzić w prasie przez wiele lat. Jednak dopiero w rozmowie z Januszem Szostakiem sam "Słowik" uchyla rąbka tajemnicy na temat własnego życia, przestępczej działalności i lat spędzonych w więzieniach. Nie stroni od szczegółów dotyczących relacji i zależności między nim a innymi gangsterami oraz licznych przestępstw. Członkowie gangu w latach 90. zajmowali się przemytem, napadami, wymuszeniami haraczy, handlem narkotykami, porwaniami czy zabójstwami na zlecenie. "Słowik" wiele lat spędził w więzieniu.

Gruzińscy łowcy posagów i zachwyt Fuhrera. Dalsze życie Poli Negri | Historia z Koprem

– Nigdy nie krył, że lubił przebywać w otoczeniu osób znanych i popularnych. Ale to działało także w drugą stronę. Również ludzi z tego środowiska fascynowała znajomość ze "Słowikiem" i innymi gangsterami.  Nie jestem pewny kogo bardziej. W tamtych czasach niektórzy gangsterzy uchodzili za celebrytów. Zresztą do dziś to się nie zmieniło – powiedział o swoim bohaterze Janusz Szostak w wywiadzie dla Wydawnictwa Harde. Czy nim zostanie? Ten pomysł wielu bulwersuje.

– Mafia pruszkowska to był nowotwór, który zżerał ten kraj. Łamali ludziom kręgosłupy - w przenośni i dosłownie. Zlecali zabójstwa, porywali, okradali, wymuszali haracze, zmuszali do prostytucji, gwałcili, niszczyli legalnie funkcjonujące biznesy, niszczyli rodziny, niszczyli ludzi – napisał Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego na Facebooku.

I kontynuował: 

– Mafia pruszkowska była nowotworem, zlecała zabójstwa, porywała, zmuszała do prostytucji, wymuszali haracze [...] to byli okrutni ludzie. To nie byli badboy z serialu [...] To były prymitywne, okrutne skurwysyny, które do dzisiaj mają krew na rękach. [...] Polska przeszła chemioterapię, po tym raku i stanęła na nogi. Wyp… z Polski, z show-biznesu, z gal, z interentu, z pudelków, z telewizji. Nie chcemy już "Pruszkowa", nie chcemy tych mord, już się nachapaliście, macie poukrywane te miliony, macie sztabki złota zakopane w ogródkach, wyp…, weźcie to i spier…, nie chcemy was widzieć. [...]

Kim jest "Słowik" – aby to sprawdzić, warto sięgnąć po książkę "Słowik. Skazany na bycie gangsterem".

O autorze: Janusz Szostak, reporter śledczy, autor kilkunastu książek poświęconych przestępczości zorganizowanej i tematyce kryminalnej, np.: "Co się stało z Iwoną Wieczorek?", "Kto zabił Iwonę Wieczorek?", "Gangsterskie egzekucje", "Urwane ślady", "Komando śmierci".

Książki Janusza Szostaka są dostępne w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę: www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo

Słowik książka z autografem

i

Autor: Wydawnictwo Harde
Sonda
Czy współpraca Najmana ze Słowikiem powinna być dozwolona?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE