Historia z Koprem

Stawka większa niż życie. Ile zarobił Stanisław Mikulski?

2023-11-18 12:00

Sławomir Koper w kolejnym odcinku vloga opowiada o kulisach powstawania legendarnego serialu "Stawka większa niż życie". Skąd wziął się pomysł na tę serię oraz jaki prywatnie był Stanisław Mikulski? O wszystkim dowiecie się z najnowszego odcinka "Historia z Koprem". Zapraszamy.

"Stawka większa niż życie" jeden z najbardziej słynnych seriali PRL-u do dziś gromadzi wielką widownię. Sławomir Koper postanowił zatem, w swoim cotygodniowym vlogu przedstawić okoliczności powstawania serialu oraz opowiedział o głównym bohaterze w którego rolę wcielił się Stanisław Mikulski. 

Jak opowiada Sławomir Koper, twórcy serialu wzorowali się na pierwszym filmie o Jamesie Bondzie, "Doktor No." Początkowo "Stawka większa niż życie" miała trwać tylko kilka odcinków, ale po pokazaniu początku historii słynnego agenta, widzowie domagali się kontynuacji. Nie ma w tym jednak żadnego zaskoczenia, ponieważ serial od samego początku był niezwykle dobrze napisany, a postacie przyciągały przed telewizor.

Oczywiście w najsłynniejszą postać wcielił się Stanisław Mikulski, który dzięki roli dostał m.in. mieszkanie. Na tym jednak nie koniec. Aktor często przyznawał, że dzięki wielkiej rozpoznawalności mógł pomagać rodzinie i znajomym w załatwianiu trudno dostępnych produktów w okresie PRL.

Więcej w najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem".

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają