Miłość w powstaniu

i

Autor: Wydawnictwo Harde

Miłość silniejsza od bomb

Uczucia na przekór śmierci. "Miłość w Powstaniu Warszawskim" Sławomir Koper

2022-08-01 9:40

Wśród wielu książek o powstaniu ta jest wyjątkowa. "Miłość w Powstaniu Warszawskim" od Wydawnictwa Harde to relacja Sławomira Kopra, który zebrał poruszające historie powstańców o rodzących się w tamten trudny czas uczuciach. Sięgnijcie po tę opowieść o pełnych życia młodych ludziach, którym przyszło wyznawać sobie miłość wśród huku bomb i świstu kul. Niech teraz nasze serca zabiją dla nich mocno!

1 sierpnia 1944 roku, na wieść o zbliżaniu się Armii Czerwonej do Warszawy, dowódca Armii Krajowej gen. Tadeusz Bór-Komorowski podjął decyzję o rozpoczęciu powstania. Wraz z wybiciem "godziny W" rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W tym roku przypada jego 78. rocznica.

W książce "Miłość w Powstaniu Warszawskim" Sławomir Koper opisuje te 63 dni walki i 63 noce, kiedy czułość pozwalała choć na chwilę zapomnieć o koszmarze wojny. Niewiarygodne zbiegi okoliczności, łzy szczęścia, ale i poruszające dramaty. To historia o miłości, która chciała pokonać śmierć. Czasem się to udawało, często niestety nie…

Walki miały trwać trzy dni, takie były plany, ale Armia Czerwona, na którą tak liczono, nie wsparła powstańczej Warszawy. Polacy walczyli bohatersko, a jednak ten bój, bez sojuszników, skazany był na porażkę. Walki w Warszawie przerwano 2 października 1944 roku, nazajutrz podpisano zawieszenie broni.

Czy marszałek Śmigły-Rydz był zdrajcą i tchórzem? | Historia z Koprem

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zaczęły się od spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z powstańcami warszawskimi w Parku Wolności.  – Co roku w rocznicę wybuchu Powstania padają słowa chwytające za duszę – powiedział prezydent Warszawy – i słusznie, bo takich słów trzeba używać, gdy oddajemy hołd bohaterom, bez których nie byłoby naszej wolności!

W walkach zginęło ok. 18 tys. powstańców, 25 tys. odniosło rany. Straty wśród ludności cywilnej szacowane są na ok. 120–180 tys. Po zakończeniu walk z Warszawy wysiedlono ok. 500 tys. ludzi, miasto było morzem ruin. Nie zapomnimy o tym. 1 sierpnia na godz. 20:30 zaplanowana jest w stolicy akcja muzyczna pt. "Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI". Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego wypełni się tłumnie, tego można być pewnym.

Jak co roku, w godzinie "W" – punktualnie o godzinie 17.00 Warszawa, a przecież i cała Polska, zatrzyma się przy dźwiękach wyjących syren, by uczcić pamięć Powstańców Warszawskich. Cześć i Chwała Bohaterom!

 Książka "Miłość w Powstaniu Warszawskim" Sławomira Kopra od Wydawnictwa Harde dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Sonda
Czy wiesz, kiedy upadło powstanie warszawskie?