Elżbieta Czyżewska - gwiazda lat 60'. Vlog Sławomira Kopra

2021-11-20 11:06
Elżbieta Czyżewska
Autor: Czesław Czapliński/FOTONOVA/EAST NEWS Elżbieta Czyżewska w Nowym Jorku. Rok 1981

Najnowszy odcinek vloga Sławomira Kopra poświęcony jest Elżbiecie Czyżewskiej, jednej z bohaterek książki "Zachłanne na życie". Jak wyglądała jej kariera aktorska oraz z kim tworzyła burzliwe związki? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga Sławomira Kopra, autora książki "Zachłanne na życie".

Elżbieta Czyżewska była jedną z najlepszych polskich aktorek lat 60'. Co ciekawe, wybrała dosyć specyficzny sposób na rodzaj kariery, ale jak opowiada Sławomir Koper, nie była osobą bezpruderyjną, a seks traktowała jako inwestycję na przyszłość. Na początek związała się z Jerzym Skolimowskim, studentem łódzkiej filmówki. I choć para zamieszkała razem, to nigdy nie wzięła ślubu. Co ciekawe, zarówno Jerzy Skolimowski jak i Elżbieta Czyżewska korzystali na tym związku, a aktorka twierdziła nawet, że każda artystka powinna mieć swojego reżysera. Później para rozstała się, a Elżbieta Czyżewska związała się z Davidem Halberstamem. Więcej na temat polskiej aktorki we vlogu Sławomira Kopra, autora książki "Zachłanne na życie". Książkę można kupić w tym miejscu.

Przez jedną decyzję zaprzepaściła swoją karierę. Kim była Elżbieta Czyżewska? | Historia z Koprem
Zachłanne na życie
Autor: Wydawnictwo Harde
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE