makijaż

i

Autor: SHUTTERSTOCK makijaż

Strefa beauty

Cudowna moc witaminy C. Dlaczego to najbardziej pożądany składnik w pielęgnacji?

Bywa nazywana witaminą młodości lub królową pielęgnacji. Produkty z witaminą C są pierwszym wyborem w walce z przebarwieniami. Regularnie stosowana dzień po dniu zmniejsza ich widoczność. A jak wiadomo przebarwienia potrafią dodać nam lat i mogą konkurować ze zmarszczkami w temacie profilaktyki przeciwstarzeniowej. Siłą witaminy C jest silne działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że zwalcza jedną z najważniejszych przyczyn starzenia się skóry – wolne rodniki. Kiedy też witamina C powinna być włączona do pielęgnacji? Gdy wydaje ci się, że skóra traci blask, jest poszarzała, pojawiają się drobne naczynka czy zaczerwienienia oraz traci elastyczność.

Jednak musimy pamiętać, że witamina witaminie może być nierówna. Jej rodzaj ma znaczenie! Jedna z najstabilniejszych jej form to 3-0-etylowy kwas askorbinowy, który jest mniej podatny na rozkład pod wpływem wysokiej temperatury i utleniania. Jeśli w formule kosmetyku jest 3-0-etylowy kwas askorbinowy, możemy mieć pewność, że jej działanie i właściwości będą tak samo skutecznie przez cały okres stosowania. Ważne jest też jej stężenie.

Zobacz także: Horoskop wybuchnie dobrą energię dla tego znaku zodiaku. Wiosna 2023 rozpocznie pochód ku zwycięstwu. Ten znak zodiaku poczuje promienie słońca w swej duszy 

Garnier Vitamin C Super Serum obok silnie skoncentrowanej 3,5% witaminy C (w formie3-0-etylowego kwasu askorbinowego) znajdziemy niacynamid i kwas salicylowy, czyli trio, które pomaga redukować przebarwienia już w 6 dni i pozwala uwolnić naturalny blask.

Jak poszczególne składniki wpływają na kondycję i wygląd naszej skóry?

  • WITAMINA C – zapewnia skuteczność produkty przez cały okres stosowania. Oprócz właściwości redukującej przebarwienia działa przeciwzmarszczkowo.
  • NIACYNAMID, czyli witamina B3 – wygładza cerę, przywraca skórze balans i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną.
  • KWAS SALICYLOWY – to przyjaciel skóry problemowej. Redukuje świecenie się cery, ma działanie wygładzające i ujednolicające koloryt.

Po 3 dniach: skóra wygląda na bardziej jednolitą i gładszą.

Po 6 dniach: widoczność przebarwień jest zredukowana.

Po 56 dniach: -43% widocznych przebarwień.

GARNIER

i

Autor: Materiały prasowe GARNIER
Tańczące z promocjami 16.02.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany