Kobieta, piękne lśniące włosy

i

Autor: SHUTTERSTOCK Kobieta, piękne lśniące włosy

Pięknie zapachy

Jak pachnie szczęście?

2022-07-27 9:44

Pamięć węchowa nie zmienia się przez całe życie, nie można nią sterować, dlatego często na poziomie podświadomym decyduje o naszym zachowaniu i emocjach. Pewna kontrola jest tu jednak możliwa – znając swoje ulubione wonie możemy po nie sięgać celowo. Wybierać takie, które pomogą nam poczuć się lepiej, ładniej i pewniej. Jeśli perfumy mogą sprawić, że będziemy szczęśliwsi, chyba szkoda z tego nie korzystać?

Najnowsze badania pokazują, że zapachy mają wpływ na funkcjonowanie człowieka, w tym na odczuwane przez niego emocje. Stworzono nawet określenie: efekt Prousta, które dotyczy zdolności zapachów do wywoływania autobiograficznych wspomnień. Konkretny zapach wprawia nas w określony nastrój. Między innymi dlatego zapachy wykorzystuje się dziś nawet w medycynie – mogą one pomagać w wyciszaniu chorób somatycznych i dolegliwości psychicznych.

Liczne badania testowe potwierdzają istnienie pozytywnego związku między percepcją, a cechami temperamentu (wrażliwość sensoryczna i reaktywność emocjonalna). Im większa czułość sensoryczna, tym intensywniej odczuwane są zapachy. Potwierdzono też, że kobiety odbierają zapachy jako intensywniejsze niż mężczyźni. To wszystko pokazuje jak ogromne znaczenie może mieć to czym pachniemy, jakich używamy perfum.

Zobacz także: Jędrna i pełna blasku skóra na jesień. Kobiety pokochały ten składnik. Rewelacyjnie wygładza zmarszczki

Na tym założeniu oparła się marka EISENBERG Paris. Zapach może przywoływać szczęśliwe chwile, wzbudzać wiele pozytywnych uczuć, skojarzeń oraz wyjątkowych wspomnień, które możemy ponownie przeżyć. Posiada zdolność wzbudzania radości, poprawiania humoru i dawania energii. Te niezwykłe właściwości były inspiracją do opracowania kolekcji zapachów Happiness. Pobudzające, odświeżające i ponadczasowe zapachy z Kolekcji Happiness:

  • HAPPY – kwiatowo-pudrowy
  • YOUNG – drzewno-bursztynowy
  • BEAUTIFUL – drzewno-pudrowy

Niosą one ze sobą witalność, powiew optymizmu i blasku, dodatkowo swobodnie dopasowują się do każdej okazji, stylu życia czy pór roku. Co najważniejsze – są dedykowane dla każdego, bez względu na płeć czy styl życia i można (a wręcz wskazane jest) mieszać je ze sobą. Dowolnie, tak jak czujemy w danej chwili.

EISENBERG Paris

i

Autor: Materiały prasowe EISENBERG Paris
Struś ze złamaną nogą