Granat

i

Autor: Shutterstock Granat

Kamień Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Pomoże wytrwać w najtrudniejszych momentach

2021-12-16 18:03

Boże Narodzenie oraz Nowy rok to symboliczny koniec i początek. Pomijając spotkania w gronie najbliższych i sylwestrowe imprezy, to ten czas w którym czynimy najwięcej postanowień. Niestety wiele z nich nie doczeka się realizacji. Powodów może być wiele, ale głównie jest to brak konsekwencji oraz strach przed wielkimi zmianami. Z pomocą mogą przyjść nam kryształy. Każdy z kamieni ma inną moc uzdrawiania. Idealnym na Boże Narodzenie i Nowy Rok będzie granat. Dlaczego? Ile kosztuje i jak go nosić? Sprawdź, jakie magiczne właściwości ma granat.

Wiara w uzdrawiającą moc kryształów towarzyszy ludzkości od czasów starożytnych. Szlachetnych kamieni od wieków używa się do tworzenia amuletów i talizmanów, bo chronią, przynoszą szczęście, odganiają złe uroki i wzmacniają. Św. Hildegarda zauważyła, że kryształy w różny sposób oddziałują na nasz układ nerwowy. Pozostawiła po sobie obszerne dzieło o ich leczniczych właściwościach. Oczywiście sam kamień nie zdziała cudów jeśli nie będziemy nad sobą pracować, ale odpowiednio dobrany do intencji, wspomoże ich realizacje. Jeśli szukasz kryształu na ostatnie dni w roku wybierz granat. To kamień odwagi. Dodaje sił osobom, którym trudno wytrwać w postanowieniach oraz tym, którym trudno dokonać zmian w swoim życiu. Boże Narodzenie i Nowy rok to symboliczny czas podsumowań i planowania, ale z powodu lęku przed zmianami, niskiej samooceny lub naszych przyzwyczajeń trudno nam te plany zrealizować. Granat sprawia, że stajemy się odważni. Pozwala przezwyciężyć nieśmiałość. Wzmacnia nas w taki sposób, że zaczynamy doceniać siebie i swoje możliwości. Ufamy sobie i przestajemy się bać ryzyka. Gdzie kupić i jak nosić szlachetny granat?

ZOBACZ TEŻ: Tu spełniają się marzenia. Polacy pokazali, jak to się robi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?

Granat kamień odwagi i zmian

Granat to kamień szlachetny z grupy krzemianów. Wbrew powszechnej opinii nie jest on granatowy lub ciemnoniebieski, ale ciemnobordowy. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „granatum” oznaczającego owoc granatu. Występuje głównie w RPA. W Polsce wydobywany jest przede wszystkim w południowo-zachodniej części kraju: Górach Sowich, Karkonoszach oraz Górach Izerskich. Granat to kamień, którego używa się do zdobienia kolczyków, pierścionków i wisiorków. W sklepach ezoterycznych dostaniemy także bransoletki ale także same kamienie w formie oszlifowanej i nieoszlifowanej. Nawet niewielki kryształ trzymany w dłoni sprawi, że poczujesz jego moc. Cena kamienia zależy od jego wielkości. Przygotuj się na wydatek około 15 zł za niewielki kryształ. Ręcznie robione bransoletki można kupić już za około 30 zł. Zanim zaczniesz pracować z granatem – umyj go pod bieżącą wodą. W ten sposób oczyścisz kamień z energii osób, które go dotykały. Gdy potrzebujesz wsparcia pocieraj kryształ dłonią myśląc o intencjach. Noś go w kieszeni lub na sobie (bransoletka, wisiorek,kolczyki).

ZOBACZ TEŻ: Bursztyn. Kamień na zdrowie i sukces. O jego cudownych właściwościach wiedziały już nasze babcie

W formie 24: ile kalorii mają potrawy wigilijne