Centra handlowe zarabiają coraz mniej, a płacą coraz więcej

i

Autor: Marcin Wziontek Centra handlowe zarabiają coraz mniej, a płacą coraz więcej

Zamykanie sklepów

Kolejny znany sklep z ubraniami zwija się z galerii handlowych. Zwolnią 1500 osób. W Polsce promocje na ostatnie sztuki wyprzedaży. Sweter za 30 zł

2023-05-13 9:20

Pandemia koronawirusa i wojna dały ostro w kość branży modowej. Wiele sklepów nie poradziło sobie z sytuacją ekonomiczną oraz zmienionych schematem zakupów wśród klientów. Konsumenci częściej zaczęli wybierać zakupy online, a kryzys ekonomiczny sprawił, że mniej wydajemy na nowe ubrania. Szwedzki gigant odzieżowy H&M już od kilku lat stopniowo zamyka swoje placówki. Teraz planowane są kolejne zamknięcia na całym świecie. Sieć H&M posiada blisko 200 sklepów w Polsce, a obecnie na ich stronie internetowej trwa końcówka sezonowych wyprzedaży.

H&M zamyka swoje sklepy. W planach masowe zwolnienia

Szwedzki gigant odzieżowy marka H&M już od dłuższego czasu likwiduje swoje stacjonarne sklepy. Sieć tłumaczy takie zachowanie zmianą schematu zakupów oraz przeniesień głównego kanału sprzedażowego do internetu. W sumie na świecie zamknięto już kilkaset placówek H&M, a w planach są kolejne. Tym razem zamknięte mają zostać sklepy w Niemczech. Jak podaje portal polskiobserwator.de liczba sklepów H&M w Niemczech spada już od 2019 roku. Obecnie sieć ma tam 430 placówki, ale jeszcze w tym roku część z nich zostanie zamknięta. W listopadzie 2022 H&M ogłosił, że około 100 sklepów na całym świecie ma zostać zamkniętych, a pracę może stracić nawet 1500 osób. 

Zobacz także: Rossmann rozdaje vouchery na zakupy. 80 tys. voucherów co tydzień 

H&M zamyka sklepy w galeriach handlowych. Co ze sklepami w Polsce?

H&M ma obecnie w Polsce około 200 sklepów i uchodzi za jedną z najpopularniejszych sieci odzieżowych. Sprzedaż szwedzkiego giganta za 2022 rok w naszym kraju wyniosła 1 615 mln koron szwedzkich, czyli o 2 proc. więcej rok do roku. Na ten moment brak informacji, czy sklepy H&M w Polsce mają zostać zamknięte. Sieć nie ukrywa jednak, że pandemia zmieniła zasady robienia zakupów i stawiają obecnie przede wszystkim na rozwój online. 

Wielkie wyprzedaże w H&M. Modny sweter damski za 30 zł

W polskim sklepie internetowym trwają właśnie ostatnie dni sezonowych wyprzedaży. To już końcówki kolekcji, które można upolować w bardzo atrakcyjnych cenach. Znajdziesz tam między innymi modny, krótki sweter damski w zielonych kolorze i w cenie 29,99 zł. Wykonany jest on z miękkiej dzianiny z domieszką wełny. Idealnie dopełni wiosenne stylizacje. 

Promocje H&M

i

Autor: Materiały prasowe Promocje H&M
Sonda
Lubisz kolorowe ubrania?
Tańczące z Promocjami 04.05.2023
Listen on Spreaker.