Krótkie włosy. Jak je pielęgnować i jakie kosmetyki wybierać?

Najlepsze fryzury dla kobiet dojrzałych, których nie trzeba układać
Autor: SHUTTERSTOCK Najlepsze fryzury dla kobiet dojrzałych, których nie trzeba układać

Krótkie fryzury do hit w tym sezonie, są bardzo modne, a dodatkowo odmładzają i nie wymagają wielogodzinnej stylizacji. Nie znaczy to jednak, że o krótkie włosy nie trzeba dbać i nie wymagają one właściwiej pielęgnacji. Zobacz sprawdzone sposoby na krótkie fryzury, tak by wyglądały świetnie, lśniąco i promiennie.

Krótkie włosy to największy hit w tym sezonie. Szczególnie modne są wszelkie wariacje klasycznego boba, jak long bob czy angled bob. Krótko ścięte kosmyki to idealne rozwiązanie dla kobiet dojrzałych, tego rodzaju fryzury dodają twarzy blasku i odejmują lat. Co warte podkreślenia, krótkie fryzury nie wymagają wielogodzinnych stylizacji przed lustrem i zawsze wyglądają dobrze.

Nie znaczy to jednak, że krótkie cięcia nie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Zobacz, jak dbać o tego rodzaju fryzury, by zawsze wyglądały zdrowo i ładnie.

Zobacz także: Promocje w Rossmannie. Znowu WIELKIE rabaty. LUKSUSOWE perfumy taniej o 140 złotych

Jak dbać o krótkie włosy?

Przede wszystkim postaw na częste mycie. Wybieraj delikatne szampony. Krótkie włosy przetłuszczają się szybciej niż długie, wynika to z faktu, że wydzielane przed skórę głowy sebum koncentruje się na mniejszej powierzchni. Możesz używać również suchych szamponów, by fryzura wyglądała codziennie świeżo.

Nie zapominaj o odżywkach. Warto produkt ten nakładać przede wszystkim na końcówki kosmyków. Nie stosuj ciężkich odżywek, które dodatkowo obciążą włosy, zwłaszcza przy krótkich fryzurach nie będzie to wyglądać dobrze.

Pamiętaj o olejowaniu. Nakładanie na włosy odpowiednich olejków to idealny sposób na nadanie fryzurze blasku . Wykonuj taki zabieg raz w tygodniu, na włosy nałóż sporą ilość olejku, na przykład arganowego, zawiń je w ręcznik, a po około 30 minut porządnie spłucz i umyj szamponem.

Sprawdź także: MEGA promocje Sephora. Luksusowa paleta cieni od Marca Jacobsa tańsza o 145 złotych!

Dodaj włosom objętości. Przy krótkich fryzurach objętość może zdziałać cuda, dzięki temu nasz włosy nabiorą dodatkowego trójwymiarowego wymiaru, a przyklapnięte włosy nie wyglądają dobrze. Postaw na kosmetyki, które nadają kosmykom objętości, stosuje je przede wszystkim u nasady.

ESKA XD EXTRA
Najnowsze