Regatta

i

Autor: Materiały prasowe Regatta

Moda na wakacje

Moda na aktywny weekend. Co warto mieć

2022-08-03 12:54

Weekend nad morzem, w górach a może na wsi? Gdzie najchętniej wybierają się Polacy w czasie wolnym i o czym powinni pamiętać podczas kompletowania swoich bagaży? Poznajcie wyniki badania, zleconego przez markę Regatta i przewodnik po najnowszej kolekcji marki na jesień/zima 2022, w sam raz na weekend poza domem.

Gdzie najchętniej wybierają się Polacy na weekend?

Badania zrealizowane przez markę Regatta, dotyczące preferencji turystycznych Polaków wyraźnie pokazują, że docelowym i najczęściej wybieranym miejscem na weekendowy wypad jest polskie morze - Bałtyk wskazało aż 40% ankietowych. Na podium ulubionych kierunków turystycznych Polaków znalazły się także jeziora (39,6%), lasy i tereny wiejskie (39,4%), oraz wysokie góry (29,9%). Polacy chętnie spędzają weekendy aktywnie i uważają ten typ odpoczynku za najlepszą formę (45,2%). Weekendy organizują zwykle w plenerze (39,4%) ale jednocześnie zauważają, że polska pogoda bywa zmienna i kapryśna (51,3%). Jak sobie z tym radzą? 34,7% ankietowanych podczas podejmowania decyzji zakupowych, bierze pod uwagę to, czy produkty sprawdzą się podczas wycieczek, a aż 45,1% ma już w swojej szafie co najmniej jeden specjalistyczny element garderoby do spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu.

Jak przygotować się do jesiennej wycieczki w plener ze względu na miejsce, do którego się udajemy? Marka Regatta, specjalizująca się w odzieży na każdą pogodę, przygotowała przewodnik po najnowszej kolekcji ubrań outdoorowych, które warto mieć ze sobą nad morzem, w górach czy na Mazurach. Sprawdźcie sami co trzeba mieć ze sobą podczas weekendu za miastem.

Kierunek – Morze Bałtyckie

Ten, kto jest zwolennikiem odpoczynku nad morzem, doskonale wie, że Bałtyk jesienią bywa kapryśny, a słońce dość szybko chowa się tu za ciemnymi, deszczowymi chmurami. Na weekendowy wypad nad polskie morze warto zabrać więc ze sobą wodoodporną odzież wierzchnią i coś, co skutecznie ochroni przed wiatrem. Morska bryza nawet i latem bywa dosyć chłodna, dlatego na długie spacery wzdłuż plaży zabierz ze sobą lekkie i nieprzepuszczające wiatru kurtki

Kierunek – polskie góry

Piękne Tatry, dzikie Bieszczady, a może malownicze Sudety? Wyruszając górskim szlakiem w poszukiwaniu zapierających dech w piersi widoków, nie zapomnij zabrać ze sobą komfortowych i wodoodpornych spodni oraz kurtki sportowej. To zaraz po butach trekkingowych i pojemnym plecaku (EU185_2BY) absolutny #musthave, który warto ze sobą mieć bez względu na porę roku i prognozowaną pogodę. Pamiętaj również o cieplejszych warstwach, bo im wyżej się znajdziecie, tym niższa będzie temperatura – na weekendową wędrówkę po górach przyda się ciepła bluza.

Kierunek – Mazury

Kto nie kocha polskich lasów, jezior i otaczającej zewsząd zieleni? W takich okolicznościach przyrody odpoczynek jest wręcz gwarantowany. Na piesze wędrówki po lesie, rowerowe eskapady i aktywny wypoczynek nad jeziorami przydadzą się komfortowe i wygodne ubrania Regatta. Za dnia przydadzą się lekkie bluzy w sam raz na rower, a chłodniejsze wieczory przy ognisku spędź w ciepłej wiatroodpornej kurtce albo bluzie z miękkiego materiału.

Weekendowy rodzinny wypad za miasto to idealny pomysł na spędzenie wspólnie wolnego czasu i naładowanie baterii na kolejny tydzień. A Ty co planujesz wspólnie ze swoimi bliskimi? Przejażdżkę po malowniczych, leśnych szlakach rowerowych, ekstremalne sporty wodne nad jeziorem, a może całodniową wycieczkę w góry i podziwianie panoramy ze szczytu? Ruszaj w teren i czerp z przyrody to, co najlepsze.

Regatta

i

Autor: Materiały prasowe Regatta
Regatta

i

Autor: Materiały prasowe Regatta
Regatta

i

Autor: Materiały prasowe Regatta
Struś Tadzio na rehabilitacji
Nasi Partnerzy polecają