COS

i

Autor: Materiały prasowe COS

Moda na jesień 2022. Wyjątkowa współpraca - klasyczne kolory i eleganckie zestawienia

2022-08-10 9:30

Kapsułowa kolekcja COS × Anatol Knotek to efekt najnowszej współpracy londyńskiej marki, będącej w ciągłym dialogu z twórcami, którzy inspirują jej projekty. Limitowana edycja ubrań i akcesoriów COS zawiera motywy tekstowe i kolory znane z prac eksperymentalnego poety Anatola Knotka.

Jego lakoniczne dzieła zastępują kolory i rysunki słowami, by zwięźle obrazować artystyczną wizję. Główny wątek kapsułowej kolekcji COS tworzy utwór „The Solution” – „rozwiązanie”, którego tytuł trafnie opisuje sztukę zrodzoną w obliczu wyzwania.

Jako twórca minimalistycznej wizualnej poezji, Anatol komentuje: „Literatura jest sztuką opisu. Sztuka rodzi się z emocji. Harmonia obu form daje przestrzeń na wiele eksperymentów z ekspresją”.

Neutralna płciowo kolekcja składa się z czterech ponadczasowych projektów COS, zdobionych motywami z prac Knotka. Klasyczny swobodny T-shirt jest bazą dwóch czarno-białych modeli, w kontrastujących wersjach. Koszulki uzupełniono torbą oraz szalem z morwowego jedwabiu.

Kolekcja jest dostępna na całym świecie na stronie cos.com i w wybranych sklepach COS tylko przez ograniczony czas. Produkty COS X ANATOL KNOTEK w Polsce można kupić w sklepie marki na Mysiej 3 w Warszawie.

Zobacz także: Lwia zmarszczka to utrapienie kobiet i mężczyzn powyżej 40-tki. Ten rewelacyjny sposób pomoże Ci się jej pozbyć

COS to marka mody inspirowanej współczesną kulturą i sztuką. W siedzibie w Londynie tworzy projekty, które słyną z nowoczesnych interpretacji klasyki i kolekcji, których elementy trwają przez wiele sezonów. Z dążenia do najwyższej jakości i zaangażowania w zrównoważony rozwój rodzi się wyjątkowe podejście COS do projektowania: unikalne połączenie funkcjonalności i stylu. Elementy eksperymentalnego wzornictwa i innowacje materiałowe regularnie podlegają zmianom, by nieustannie oferować najnowocześniejszą modę i odpowiedzialnie korzystać z materiałów: pochodzących z recyklingu, odnowionych lub pozyskanych w zrównoważony sposób.

Anatol Knotek to austriacki artysta, urodzony w 1977 roku w Wiedniu. Poezja konkretna i wizualna, sztuka konceptualna i instalacja to dziedziny sztuki, które tworzą rdzeń jego twórczości, wystawianej na całym świecie. Jego wiersze były publikowane w czasopismach literackich, tomikach poezji, podręcznikach szkolnych i antologiach. Jest członkiem Austriackiego Stowarzyszenia Artystycznego.

COS

i

Autor: Materiały prasowe COS
COS

i

Autor: Materiały prasowe COS
Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki