Tommy Hilfiger

i

Autor: materiały prasowe Tommy Hilfiger

Moda i trendy

Moda na wiosnę 2023. Zainspiruj się. Co będzie trendy?

Tommy Hilfiger przedstawia kapsułową kolekcję i kampanię Tommy X Shawn Classics Reborn, powstałej we współpracy z piosenkarzem i autorem piosenek – Shawnem Mendesem. Efekty działań, których premiera nastąpi 15 marca 2023 roku, zaprezentują współczesną wersję ponadczasowej klasyki. Tchną nowe życie w styl preppy – teraz projektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju.

W kampanii wzięli udział przyjaciele i rodzina wokalisty, a także działacze na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz przedstawiciele młodego pokolenia. Do Shawna dołączyła jego siostra Aaliyah Mendes, artysta, wokalista i autor piosenek – a także bliski przyjaciel – Jon Vinyl, producent artystyczny Mike Sabath, artysta Ahmad Cissé, pisarka i modelka Maye Musk, projektantka Czarina Kwong, aktywistka Deprise Lons, model Yvesmark Chery i modelka Anita Jane Pathammavong.

Kampania Classics Reborn prezentuje 28-elementową kolekcję dla kobiet i mężczyzn. Każdy z projektów został poświęcony nowej interpretacji klasyki stylu preppy.

Wspólna wizja Tommy'ego Hilfigera i Shawna Mendesa łączy cztery idee. Pierwsze z nich to Color Reborn i Materials Reborn – skupione wokół zrównoważonych innowacji w kolekcji. Dwie kolejne, Self Reborn i Community Reborn, odzwierciedlają współczesny styl życia.

Zobacz także: Tak odświeżysz zaschnięty tusz do rzęs. Magiczny składnik przedłużający trwałość maskary masz w kuchni

Color Reborn to materiały uzyskane dzięki przetworzeniu tekstyliów. Tkaniny Recycrom™ wykorzystują nową technikę produkcji barwników, które powstają w wyniku przetworzenia włókien z fabrycznych odpadów tkanin na sproszkowany pigment. Materials Reborn to wizja, która uwzględnia najnowocześniejsze technologie produkcji nowych, materiałów z odzyskanych surowców. W kolekcji zastosowano Circulose® – materiał wykonany z mieszanki przetworzonych odpadów tkanin i włókien drzewnych. Jego produkcja zmniejsza zapotrzebowanie na nowe surowce i sprawia, że wyrzucone bawełniane ubrania mogą być częścią bardziej cyrkularnego systemu recyklingu – zamiast trafiać na wysypiska śmieci. Self Reborn to zobowiązanie do nowego spojrzenia na pomysły, pasje i poglądy – i na to, co nosimy. Community Reborn to pragnienie, by otaczać się ludźmi, którzy motywują nas do bycia lepszymi.

Kolekcja Tommy X Shawn Classics Reborn stawia kolejny krok na drodze do realizacji naszej wizji zrównoważonego rozwoju. Dążymy bowiem do tworzenia mody, która nie marnuje niczego i jest dostępna dla każdego,” mówi Tommy Hilfiger. „Shawn to imponujący młody człowiek i rzecznik pozytywnych zmian w świecie. Jesteśmy dumni, że możemy z nim współpracować i doceniamy rolę, którą pełni w tworzeniu przyszłości bardziej odpowiedzialnej mody”.

Nowa kolekcja, stworzona we współpracy z Shawnem Mendesem, powstała z inspiracji stylem preppy marki TOMMY HILFIGER w latach 90. Wyraźnie zaakcentowano fasony, wyjątkową wygodę i różnorodność. Projekty odzwierciedlają modę Tommy’ego w nowoczesny sposób – tworzą klasykę na dziś i na jutro.

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę pracować z moją rodziną Tommy'ego nad kolekcją Classics Reborn,” mówi Shawn Mendes. „Nasza kolekcja jest dla mnie tak wyjątkowa, bo mogłem pracować z Tommym Hilfigerem nad niesamowitymi projektami – wysokiej jakości, zrównoważonymi wersjami ich najbardziej klasycznych ubrań”.

Kolekcja składa się między innymi z koszulki rugby w gwiazdy i pasy, wykonanej z mieszanki bawełny pochodzącej z recyklingu i bawełny organicznej, a także spodni chino z podwójną plisą – stworzonych ze 100% bawełny organicznej, barwionej za pomocą technologii Recycrom™. Inne ważne projekty to kurtka typu college z mieszanki wełny z recyklingu i rękawami z nylonu ECONYL®, uzyskanego przy użyciu odpadów z wysypisk i oceanów, w tym sieci rybackich. Wszystkie materiały posiadają certyfikaty zrównoważonego rozwoju przemysłu odzieżowego: Responsible Wool Standard (RWS), Organic Content Standard (OCS) i Global Recycled Standard (GRS).

Tommy Hilfiger

i

Autor: materiały prasowe Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger

i

Autor: materiały prasowe Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger

i

Autor: materiały prasowe Tommy Hilfiger
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Nasi Partnerzy polecają